„Je to specifická situace, ale přípravu jsme kvůli tomu nijak neměnili,“ říká asistent libereckého trenéra Škorpila Luboš Kozel. „Přistupujeme k pátečnímu zápasu v Olomouci stejně jako ke každému jinému ligovému utkání. Po něm vyhodnotíme situaci a začneme se soustřeďovat na pohár. Obě utkání mají pro nás stejný význam.“

Liberec se veze na úspěšné vlně. Ze zápasů se Spartou, v Ostravě a s Jabloncem vytěžil sedm bodů a neinkasoval ani jeden gól. V ligovém zápase v Olomouci ale nebude na hřišti úspěšné útočné duo Smetana – Kerič z posledních týdnů, protože Smetana kvůli karetnímu trestu bude chybět. Pokud jde o marodku, je v libereckém týmu prázdná. Trénovat už začal i chorvatský krajní bek Vulin, ale k pátečnímu zápasu ještě nebude k dispozici.

Liberečtí odjeli do Olomouce ve čtvrtek, absolvují trénink v Předměřicích nad Labem a poté se ubytují v hotelu Prachárna poblíž Olomouce. Po pátečním zápase se vrátí domů a v pondělí opět před pohárovým duelem absolvují stejný scénář.

Ligový zápas Olomouc – Liberec začíná v pátek 24. října v 17.00, pohárový v úterý 28. října v 18.00 hodin. „Budeme se zřejmě muset vyrovnat s nátlakovou hrou Olomouce, která je především v domácím prostředí velice nepříjemným protivníkem,“ míní Luboš Kozel.

„Nebezpečí hrozí od více hráčů, jmenoval bych zejména kreativního záložníka Melinha a tlakové hráče Janotku a Hubníka.“