Teplice jsou společně se Spartou posledními dvěma týmy, které ještě neprohrály. O prodloužení série budou Severočeši usilovat dnes od 16.00 na hřišti Příbrami, kde ovšem ani Sparta nevyhrála. Právě remízou s Pražany ztratili fotbalisté od Litavky jediné dva domácí body.

„Na žádné série se neohlížíme,“ tvrdí Jiří Plíšek. Teplický trenér přivítal reprezentační přestávku jako nikdo jiný. Na marodce měl totiž plno hráčů. „Ještě přesně nevíme, kdo bude moci nastoupit v sobotním zápase, ale již to vypadá velmi dobře,“ nechal se slyšet na klubovém portálu. Poprvé od srpna by mohl naskočit uzdravený krajní obránce Rosa.

Tepličané s Příbramí už pět let neprohráli a pokud dnes vybojují tři body, připraví o vladařské žezlo Jablonec. Ten si ho však může vzít zpátky hned v pondělní dohrávce.

Liberečtí touží zahájit stíhací jízdu za konkurenty na špici tabulky a rádi by bodovali dnes v Ostravě (18.15). Letos ale venku tápou, z pěti zápasů vyhráli jen v Plzni a vědí, že na Bazalech musí zlepšit hlavně defenzivu, neboť venku letos inkasovali už dvanáctkrát. Navíc Ostravu nedokázali porazit už pět duelů.

„Defenzivu musíme zlepšit, hlavně venku dostáváme moc branek a těžko se pak s výsledkem něco dělá. V útoku potřebujeme být efektivnější, přitom šancí máme dost,“ řekl trenér Ladislav Škorpil pro ČTK. Hřiště na Bazalech sice dostalo zabrat třídenním deštěm, ale podle funkcionářů je ve způsobilém stavu.