Slovan Liberec se zítra pokusí o korekci těchto údajů. Souboj pátého a druhého mužstva tabulky v 12. ligovém kole nemá favorita.

„Statistika je varující i mobilizující,“ míní před nedělním duelem s Boleslaví liberecký trenér Ladislav Škorpil. „Nejde jen o to, že v Liberci v 1. lize nikdy neprohrála. Ona totiž navíc v tomto ročníku prohrála jen v 1. kole na Spartě. A jak jsme si mohli všimnout v pondělním utkání se Slavií, hraje opravdu dobrý fotbal. Pro nás to znamená obezřetnost, zodpovědnost, respekt k síle soupeře, ale také víru ve své schopnosti.“

Ani liberecká série není špatná. Od dubna doma v lize neprohrál, porazil i dvakrát Spartu a jednou Slavii. Poslední porážku mu u Nisy připravil právě zítřejší soupeř (1:2, branky Kerić – Řezníček, Táborský).

Slovan v minulých dnech v dvojzápase v Olomouci ztratil tři body v lize, naopak postoupil do čtvrtfinále Poháru ČMFS. Zároveň si přivezl z Hané dva marody. Janů byl zraněn v ligovém utkání, Bílek v pohárovém. Ani jeden z nich od té doby netrénoval a zítra asi nebudou k dispozici.

Náhradník Tomáše Janů na postu levého beka Vulin se teprve rozehrává po zranění z Příbrami. Dnes nastoupí na poločas za béčko v Sezimově Ústí, zítra bude zřejmě připraven na lavičce náhradníků a vlevo bude hrát Polák. Za Bílka šel hrát do zálohy v Olomouci Gebre Selassie, na jehož místo pravého obránce zaskočil Radzinevičius. „Proti Boleslavi je více variant. Nejspíš se o tom budeme bavit ještě v neděli v poledne,“ předpokládá Škorpil.

Zítřejší utkání na stadionu U Nisy začíná ve 20.00 hodin. Pro fanoušky, kteří chtějí stihnout fotbal i utkání hokejové extraligy mezi Bílými Tygry a Karlovými Vary (od 17.00) vypraví Slovan autobusy, které je z hokeje odvezou na stadion U Nisy. Autobusy budou od 19.30 hodin přistaveny vedle Tipsport areny a v případě zájmu se k aréně několikrát vrátí.

Fotbalisté Jablonce jedou po třech porážkách na hřiště rozjeté Plzně (hraje se dnes od 17.00) a jakýkoli bodový zisk by byl pro Severočechy úspěchem. V utkání se sejdou trenéři Komňacký a Vrba, kteří v roce 2004 dovedli k titulu Baník Ostrava.