Liberec díky střídajícímu Voltrovi udolal Baník a uhájil místo v elitní čtyřce

Liberec – Fotbalisté Liberce se oklepali z porážky v Jihlavě i z konce sportovního ředitele Nezmara a díky výhře 2:1 nad Ostravou se udrželi na pohárových příčkách v první čtyřce.

18.11.2017

Zápas 14. kola první fotbalové ligy mezi týmy FC Slovan Liberec a FC Baník Ostrava se odehrál 18. listopadu na stadionu U Nisy v Liberci. Na snímku se raduje Radek Voltr po vstřelení vítězné branky.Foto: Deník / Zbranek Petr

Vyrovnaný zápas 14. kola první ligy rozsekl dvacet minut před koncem střídající žolík Voltr. Slovan vyhrál nad Ostravou pátý z poslední šesti ligových zápasů. Baník s jedinou výhrou z prvního kola spadl na poslední místo.

Liberec dvakrát vedl. Už v 3. minutě se prosadil Breite, který otevřel skóre střelou mezi nohy gólmana Šustra. Už o deset minut později bylo srovnáno. Mičola využil špatného vyběhnutí brankáře Koláře a po šťastném odrazu poslal míč do prázdné branky.

Bojovný zápas se šancemi na obou stranách rozhodl v 71. minutě Voltr, na kterého zapomněli obránci Baníku a střídající žolík tak vystřelil Slovanu tři body.

Liberec – Ostrava 2:1 (1:1)
Branky: 3. Breite, 71. Voltr – 13. Mičola. Rozhodčí: Julínek – Hrabovský, Pospíšil . ŽK: Voltr, Bosančić – Morgan, Mičola. Diváci: 4785.
Liberec: O. Kolář – Coufal, Hybš (45. Voltr, 90+1. Graiciar), Karafiát, Kúdela – Bartl (80. Mikula), Breite, Kerbr, Kulhánek – Bosančić, Pulkrab.
Ostrava: Šustr – Šindelář, Granečný, Pazdera, R. Hrubý (77. Poznar) – de Azevedo (60. O. Šašinka), Azackij, Morgan, Pokorný – Baroš, Mičola (83. Macej).

Autor: Pavel Mikeš

Místo události:
18.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Cukrář, moučníkář 100 Kč Cukráři (kromě šéfcukrářů) EXPEDIENT/KA CUKRÁŘSKÝCH VÝROBKŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dělnická profese - příprava zboží expedice zboží apod. , Pracovní doba pouze v pátek a sobotu od 16.00 do cca 19.00 hod. , Mzda v závislosti na pracovním výkonu.. Pracoviště: Jiří bláha s.r.o., Švermova, č.p. 121, 460 10 Liberec 10. Informace: Jana Matějíčková, +420 485 102 216,775 733 938. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 28 000 Kč Obsluha lakovacích a jiných zařízení na povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů GALVANIZÉR. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: znalost práce na PC, 12hodinové směny ve dne v noci, výhodou je i doložení Osvědčení o získání profesní kvalifikace Galvanizér kód 23-060-H dle NSK, fyzická zdatnost, stravenky, rehabilitace, roční prémie, dovolená navíc. Pracoviště: Galvanoplast fischer bohemia, s.r.o., Kubelíkova, č.p. 1006, 460 06 Liberec 6. Informace: Olga Joklová, +420 482 429 626. Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 130 Kč Provozní zámečníci, údržbáři ZÁMEČNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 130 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: vyučení a praxe v oboru, znalost čtení výkresů podmínkou, montáže i mimo Liberecký kraj, hlásit se předem telefonicky podmínkou. Pracoviště: Abie, s.r.o.-002, Hodkovická, č.p. 981, 460 06 Liberec 6. Informace: Dmitriy Sukhov, +420 774 806 157. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 14 900 Kč Číšníci a servírky ČÍŠNÍK/SERVÍRKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - HPP nebo DPP, - turnusové služby, - možnost využití lázní Chrastava , - částečná znalost NJ , - vyučení v oboru - není podmínkou , Hlásit se e-mailem nebo telefonicky od 8.00 do 14.00 hod.. Pracoviště: Ttg servis s.r.o.-002, Bílokostelecká, č.p. 128, 463 31 Chrastava. Informace: Lenka Fryková, +420 777 766 819.

Zdeněk Nádeník.

Fotbalová tragédie v Železném Brodě. Náhle zemřel rozhodčí Zdeněk Nádeník

Ve fotbalové I. A třídě remizovaly domácí Hejnice 2:2 s Ruprechticemi. Hejničtí jsou ve fialových dresech.
9

Liberec potvrdil formu, trefa Nešického zajistila výhru na Slovácku

Uherské Hradiště - Liberec z posledních šesti zápasů v pěti neprohrál a po polovině základní části fotbalové FORTUNA:LIGY uhájil postavení v lepší polovině tabulky. Další tři body přivezl z Uherského Hradiště, kde díky parádní trefě 26letého středopolaře Aleše Nešického vyhrál v utkání 15. kola nad domácím Slováckem 1:0.

Liberec – Tyč, břevno, neproměněná penalta… a nakonec vydřená výhra těsně před koncem. Fotbalisté Liberce v přímém souboji o sedmé místo udolali doma Mladou Boleslav 1:0, třebaže soupeře celý zápas neskutečně drtili.

-

Liberecko – Šlágr a zároveň derby mělo jednoznačného vítěze. Višňová, která na své půdě přivítala Frýdlant vyhrála jasně 5:1 a v duelu dominovala. Již od úvodních vteřin se domácí chopili iniciativy a již ve 3. minutě se ranou z vápna prosadil Dobrovodský. Višňová byla i nadále aktivní a v 18. minutě přidal další branku Soukup.

-

Liberec dvakrát nedal gól. Chce to zlomit zápasem s Boleslaví

Liberec – Dva zápasy nedali gól a nepoznali slast vítězství. Fotbalisté libereckého Slovanu prohráli vyhecovaný domácí boj s pražskou Slavií (0:1), pak se rozešli smírně v Podještědském derby s Jabloncem. V pondělí je v dohrávce 14. kola FORTUNA:LIGY čeká Mladá Boleslav. Od Nisy je cítit, že motivace v táboře domácích je obrovská. Nutno podotknout, že si hlavní kouč Zsolt Hornyák odpyká druhou část disciplinárního trestu ze zápasu se Slavii. Tým tak z lavičky povede asistent Miroslav Holeňák.