Liberec B poprvé vyhrál doma

Liberec - Dvě výhry a dvě prohry přineslo týmům z Libereckého kraje jedenácté kolo České fotbalové ligy. Rezerva Jablonce neuspěla v Českých Budějovicích, naopak liberecké béčko slavilo první domácí výhru.

12.10.2009

Nový brankář Liberce Lukáš Zich (ve výskoku) udržel i ve svém druhém startu za B–mužstvo Slovanu čisté konto.Foto: Deník/Jan Škvára

Hlavice, kterou v sobotu vedl v roli trenéra staronový trenér Jaroslav Vodička, po vítězství nad silným boleslavským béčkem figuruje v tabulce o bod na druhém místě za Ovčáry, které včera uspěly v České Lípě.

DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE B – FK BAUMIT JABLONEC B 2:0 (1:0)

Jablonecká rezerva po čtyřech výhrách v řadě selhala na jihu Čech a přišla o první místo. Domácí fotbalisté si v utkání vypracovali více příležitostí a tu první proměnil Mezlík ve 35. minutě, když dostal ideální přihrávku ze strany od Dolejše. Rozhodnutí přišlo deset minut před koncem utkání, kdy se trochu se štěstím prosadil exjablonecký Svátek.

„Mrzí mě, že série skončila paradoxně po našem velmi kvalitním výkonu, možná ještě lepším než před týdnem proti béčku Plzně. Měli jsme čtyři pět vyložených příležitostí, které volaly po gólu. Domácí naopak se štěstím a přispěním našich hráčů dvakrát skórovali,“ popsal jablonecký kouč Jiří Hloušek.

Šance hostů promarnili Valenta, Bíro nebo Kulhánek. „Asi nám přece jen chybí střelec Mešanovič, který teď dává góly v Jihlavě,“ připustil Hloušek.

Branky: 35. Mezlík, 81. Svátek. Rozhodčí: Kříž. ŽK: Kulhánek (Jablonec B). Diváků: 100. Baumit Jablonec B: Bočok - Kuželka, Patka, Rathouz, Parys - O. Novotný (69. Kopecký), Šisler, Bíro, Valenta, Kulhánek (86. Šulc) - Steiner (82. Zeman).

SK HLAVICE - FK MLADÁ BOLESLAV B 2:1 (0:0)

V prvním poločase byla Hlavice lepší, vytvořila si tři gólové šance. V 13. minutě po akci Mizery, který přehrál Kalinu, už Higor překonal brankáře Vorla, ale střelu, mířící do prázdné branky, obránce vykopl. V 18. mířil Viciano z vyložené pozice těsně nad branku a v 25. po centru Chrdleho a hlavičce Viciana stačil Vorel zázračně vyrazit.

Boleslavští, kteří hráli s šesti hráči prvoligového A-mužstva, se dostali do velké příležitosti v 35. minutě, ale nový gólman Hlavice Kovář, posila ze Slovácka, bravurně kryl. Po přestávce hosté vyrovnali hru a v 63. min. po trestném kopu a odraženém míči proměnil Sedláček svou možnost na 0:1.

Hlavice však hned z protiútoku srovnala, Chrdle dokázal dotlačit míč za čáru a rozhodčí navzdory boleslavským protestům branku uznal - 1:1. Rozhodující gól přišel v 83. minutě, kdy po nevydařeném rohu Boleslavi zahájili Hlavičtí protiútok a centr Viciana na Higora tečoval nešťastně Svoboda do vlastní branky - 2:1.

Hosté se nadechli k závěrečnému náporu a v 90. min. trefil Djalovič tyč hlavické branky! „Byl to asi náš nejlepší zápas této sezony, dokázali jsme obstát proti silnému soupeři, posílenému šesti hráči z prvoligového celku,“ pochvaloval si prezident SK Hlavice Vilém Němec.

Branky: 64. Chrdle, 83. Viciano - 63. Sedláček. Rozhodčí: Berka. ŽK: Kalina, Murárik (oba Mladá Boleslav B). Diváků: 150. Hlavice: Kovář - Herodes, Svojtka, Nesvadba, Flachbart - Mizera, Koblížek, Havrda (64. Peškar), Viciano - Higor, Chrdle.

SLOVAN LIBEREC B – VIKTORIA ŽIŽKOV B 1:0 (1:0)

Liberecké béčko včera dopoledne zaznamenalo první domácí výhru v této sezoně. Začátek utkání na Městském stadionu byl divoký. Nejprve rozhodčí Šedivý v 3. minutě odpustil Liberci penaltu za faul na Matějku, o minutu později pak Frejlach vstřelil první a jak se ukázalo, i jediný gól. Napálil odražený míč z hranice šestnáctky nádherně do branky.

Domácí pak měli územní převahu, ale bez větších šancí, naopak v 17. minutě se vyznamenal liberecký gólman Zich po trestném kopu Kočího. Poté Krbeček hezky poslal do šance Diviše, kterému se nepodařilo přehodit žižkovského gólmana. Na druhé straně ve 34. minutě musel Zich zlikvidovat velmi nebezpečnou tečovanou střelu Demjana.

V úvodu druhé půle zneškodnil Krbečkovi vyloženou šanci brankář Boháč. Další střely libereckých fotbalistů mířily většinou mimo. V 71. minutě přišla další příležitost Demjana, ale Zich byl opět připravený. Hosté se snažili v závěru o vyrovnání, ale do větší šance se nedostali. Domácí hráli na brejky a v 86. měli Diviš i Krbeček na kopačkách gól, ale nedali.

Trenér Liberce B Petr Myslivec: „Jsem rád, že jsme se konečně dočkali prvního vítězství na domácím hřišti. Ale měli jsme obavy o výsledek až do konce, soupeř byl velice houževnatý a bojoval o vyrovnání. Bál jsem se, aby to nedopadlo jako v některých předchozích zápasech, kdy jsme také vedli, ale nedotáhli jsme to k výhře. Měli jsme dost šancí náskok zvýšit a dohrát utkání ve větším klidu. Důležité pro nás bude teď další neděli utkání na Vyšehradě, kde nepůjde jen o tři body, ale také už v tomto případě musíme myslet na bilanci vzájemných zápasů.“

Branka: 4. Frejlach. Rozhodčí: Šedivý. ŽK: Frejlach, Rehák - Ujec, Houžvička, Pilař. Diváků: 100. Statistika utkání: střely na branku 7:7, mimo 10:3, rohy 5:1, fauly 17:18, ofsajdy 2:2. Liberec B: Zich - Zeman, Kelič, Širanec, Vulin - Purič (85. Kesner), Frejlach (80. Štícha), Rehák, Dostálek - Krbeček, Diviš (89. P. Smetana).

ARSENAL ČESKÁ LÍPA – SOKOL OVČÁRY 0:1 (0:1)

Jednapadesát týdnů trvala neporazitelnost českolipského týmu na domácím hřišti. A stejně jako před rokem s Českým Brodem i tentokrát k té porážce nemuselo dojít, protože soupeř nebyl lepší. Jenže na to se historie neptá… Ovčáry přijely do České Lípy v pozici lídra soutěže, a proto se očekával pěkný fotbal, který však, zejména v prvním poločase, nepřišel. Úvodní dějství přineslo jen čtyři gólové šance. Na obou stranách dvě. Jenže zatímco domácí ty svoje neproměnili, hostům se tak podařilo.

V 19. minutě vyslal Runt střelu na hostující branku, ale ani následná dorážka Procházky v síti neskončila. Ve 27. minutě to byl opět Runt, který zahrozil. Udělal protihráči jesličky, pronikl do vápna, odcentroval, jenže nikdo z jeho spoluhráčů se k míči nedostal. Na druhé straně zase nejvíce zlobil domácí defenzívu Hyka. Ve 29. minutě poslal na Meiera přízemní střelu, domácí gólman si s ní však v pohodě poradil. O deset minut však už byl ovčárský útočník přesnější. Spolu s Horákem protiútok dovedli do úspěšného konce – 0:1.

Ani druhý poločas nepřinesl zrovna extra fotbal. Tentokrát domácí v počtu nadějných šancí svého soka překonali, jenže ke gólu žádná z nich stejně nevedla.V 52. minutě viděli diváci průnik Věcheta, z kterého byl nakonec roh. Po jeho zahrání se míč dostal až k Podolskému, jehož střela však skončila na boční síti. Domácím určitě prospělo nasazení Holečka do hry, který ofenzívu Českolipských více rozhýbal, a sám se dostával ke střelám jako např. v 64. a v 73. minutě. Jak však už bylo řečeno, domácím se gól vstřelit v tomto zápase nepodařilo.

I přes prohru však Arsenal zůstává na osmém místě. V příštím kole zajíždí do Varnsdorfu, který už tři kola nevyhrál, a bude se chtít chytit právě na České Lípě. Arsenal si však další prohru nemůže dovolit, jelikož tabulka je tak našlapaná, že další prohra může znamenat pád i o několik míst dozadu. „Herně jsme dneska byli lepší. Vytvářeli jsme si šance, bohužel jsme je neproměnili. Špatně jsme také kopali standardní situace,“ řekl po zápase trenér Arsenalu Pavel Hradiský.

Branka: 39. Hyka. Rozhodčí: Slavíček. ŽK: Hyka. Diváků: 450. Česká Lípa: Meier – Vrabec, Silný, P. Novotný, Šafář – Runt (84. Brož), Podolský, Procházka, Gadžo (53. Holeček) – Věchet, Breite (62. Kaňkovský).

Jizerská 50, chodci vs. řidiči, výcvik topičů a zpěvavé dračky: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. února 2018.

Sakura byla na Ikizama Cupu. Liberecká výprava vybojovala pět cenných kovů

Liberec – Judisté z liberecké Sakury se prali na tatami v polské Piaseczně. Mezinárodních závodů se zúčastnilo na 460 judistů ve čtyřech věkových kategoriích.

Do stopy na jasankách a veršem na rtech

Bedřichov - Jizerská padesátka je plná osobních příběhů. Vedle profesionálních i amatérských běžců vyrazili i hobíci. Ale nejen oni. S padesátkou se popral třeba i herec a moderátor Jakub Kohák, všichni borci nad sedmdesát let, účastníci z Klubu mistrů Jizerské 50, ale například i básnířka s knihou v ruce.

Holoubek se senzace v premiéře nedočkal, Liberec prohrál na Spartě 0:2

Liberec - Nový liberecký trenér David Holoubek si premiéru u nového mužstva odbyl na Spartě, kde dříve působil.