Slovan v Oppachu získal dost cenný skalp pátého celku druhé německé budesligy Dynama Drážďany. Pod výsledek 3:0 se před slušnou návštěvou 2 627 diváků podepsal dvěma góly exteplický forvard Roman Potočný.

V Královicích u Prahy se na půli cesty potkaly Teplice a Jihlava. V poměrně zajímavém utkání byly mnohem více nebezpečnější Teplice, které zaslouženě vyhrály 1:0. Jediný gól střetnutí dal v 43. minutě na postu stopera hrající Admir Ljevaković, který prodlužoval hlavičkou rohový kop.

Žluto-modrým chyběli lehce zranění Martin Fillo, Jan Krob a Aleksandar Šušnjar, premiéru v jejich dresu měl naopak 21letý Jan Suchan, odchovanec příbramské kopané, který se dva roky snažil marně prosadit ve Viktorii Plzeň.

„Jedná se o kreativní typ hráče s dobrým zakončením. Může hrát na obou křídlech, podhrot i tvořivého záložníka,“ liboval si teplický trenér Daniel Šmejkal. Suchan na Stínadla přichází na hostování s opcí. „Ještě bychom rádi fotbalistu do útoku a defenzivy,“ prozradil Šmejkal.

Jablonec má formu. Připsal výhru číslo pět, celkové skóre má v přípravě 20:0! Naposledy při nejtěsnější 1:0 v Lázních Bohdaneč proti druholigovým Pardubicím chyběly opory Luděk Pernica a rovněž Tomáš Hübschman.

„Na hráčích vidět, že toho mají opravdu plné kecky. Kluci tahali nohy a bylo na nich znát, že se únava už dost nashromáždila. Příští týden už trochu ubereme, tři týdny jsme teď makali a asi se to teď nasčítalo,“ řekl pro klubový web jablonecký trenér Zdeněk Klucký, jenž se teď zaměří na vygradování formy směrem k začátku ligového ročníku. „Potřebujeme ještě dostat do dobré formy Michala Trávníka, který se k nám připojil později po Euru. S týmem jsem spokojen, s vedením jsem domluvený, že by se u nás mohl objevit ještě další útočník, minimálně na hostování.“
Další prověrky čekají fotbalisty už ve středu.