„Nabídka Slovanu mě potěšila. Byli jsme dohodnutí prakticky okamžitě," svěřil se Martin Latka, který po nedávném konci v pražské Slavii měl i jiné nabídky nejen z domácí nejvyšší soutěže. Nakonec se rozhodl pro ambiciózní Liberec. „Slovan má za sebou úspěšnou sezonu a já bych rád zapadl do zaběhnutého systému. Chci Slovanu pomoct k dalším úspěchům," vzkazuje Latka.

V Liberci doufají, že vysoký a nesmlouvaný obránce pomůže vyřešit problémy v defenzivě. „Chybí nám výška, důraz, soubojovost. To nakonec ukázal i náš zápas ve Zlíně. Navíc Lukáš Pokorný odehrál poslední zápasy se sebezapřením, protože má zdravotní problémy. Máme hodně zápasů a nemůžeme věřit, že je všechny odehrajeme s jednou stoperskou dvojicí. S Martinem přichází nejen zkušenost ale i potřebné centimetry. Navíc je to vynikající hlavičkář," řekl na webu Slovanu trenér Jindřich Trpišovský.
„Typově je Martin hráč, kterého potřebujeme. Má dostatek zkušeností i potřebnou výšku. Věřím, že nám pomůže," doplnil sportovní ředitel Jan Nezmar, který doufá, že se podaří dotáhnout veškerou administrativu tak, aby mu Latka byl k dispozici už na Kypru, kam by měl odletět.

Latka se v červenci dohodl na ukončení smlouvy ve Slavii a od té doby si hledal nové angažmá. Přemýšlel o zahraničí, do svých řad ho lákala i Příbram, ale nakonec se rozhodl pro Liberec, který čeká ve čtvrtek úvodní zápas 4. předkola Evropské ligy na půdě Larnaky.

Latka má na kontě 190 ligových zápasů a 17 vstřelených gólů, připsal si i jeden start za reprezentační A-tým. Vedle Slavie, s níž získal dva mistrovské tituly, hrál českou nejvyšší soutěž za České Budějovice. V zahraničí působil v Düsseldorfu, Panioniosu Atény a Birminghamu.