Jablonné porazilo Šluknov

Liberec - Poslední fotbalová příprava: Šluknov - Jablonné 0:3 (0:0). V měření sil týmů I. B třídy Ústeckého a Libereckého kraje byl lepší ten z Liberecka, kdy sice šance do půle vychytali oba brankáři. Ve druhém poločase měl hostující Tatran více ze hry, což potvrdil střelecky a zaslouženě v generálce na soutěž vyhrál.

Branky: 66. Černohorský, 81. Černý, 83. Wágner. Jablonné: Holub - Janďura, Olbrich, Velecký T., V. Zelený - J. Zelený, Vajtr, Černý, Murdza - Černohorský, Čermák. Střídali: Wágner, Teleky, Vejskrab.

Proti silné Spartě to nešlo

Praha - Mladý tým libereckých fotbalistek začal nejvyšší soutěž ostrým testem na Spartě. "Soupeř byl silný, ale pro náš mladý kolektiv to byla velká zkušenost," poznamenal trenér Josef Lexa.

Sparta Praha - Slovan Liberec 6:0 (3:0)

Liberecké se snažily, ale bylo to bez větších šancí. A když, tak je vychytala výborná americká gólmanka Dorsey. "Dostali jsme šest gólů, ale polovina z nich byla po našich hrubých individuálních chybách, kdy soupeř běžel sám na naší brankářku," dodal Lexa. Slovan čeká v sobotu 19. srpna další zápas v Praze, tentokrát na Duklu.

Branky: 6., 16. z pen. a 37. Mocová, 50. Ringelová, 62. Stašková, 84. Nepokojová.
Liberec: Horáčková - Němečková (76. Hančová), Čiperová, Kopčová, Lacková - Kovalová, Černá (54. Dlouhá), Šušolová, Tůmová - Kotlánová, Novotná.

Přípravné fotbaly na Liberecku

Liberec - Nová fotbalová sezona je již za dveřmi a přípravných generálek přibývá.
Mníšek - Chrastava B 0:9 (0:6). Za nováčka I. B třídy se sedmkrát trefil Jakub Beneš, který v divizi odpočívá za vyloučení. V jasném zápase s domácím účastníkem III. třídy ještě stříleli Smola, J. Bednář.
Višňová B - Frýdlant B 6:0 (2:0). Soupeři z okresního přeboru to měli jasné. Za Višňovou skórovali: Mokrý 2, Labský 2, Nguyen, Michálek.
Albrechtice - Vesec 8:5 (2:3). Hostující nováček I. B třídy zkolaboval v závěru zápasu.