Fotbalová Višňová měla poslední přípravu v Německu

Višňová Poslední příprava fotbalové Jiskry Višňová proběhla na dvoudenním zálezdu v německém Kolkwitz, kde hrála na turnaji čtyř mužstev. Turnaje se zúčastnila mužstva Višňové (krajský přebor), domácí SV 96 Kolkwitz, Kunersdorfu, Wacker Stroebitz, úroveň soupeřů byla na úrovni I. A třídy.

Nejprve Višňová zvítězila nad Kolkwitz 4:1, brankami Štrbáka (2), Dobrovodského a Tomáše Mazánka. Ve finále bylo soupeřem Višňové mužstvo Wacker Stroebitz, které český tým jasně přehrál první poločas 3:0. Po přestávce Višňová zvýšila úsilí a snížila na 2:3, avšak při drtivém tlaku v závěru přišel rychlý brejk soupeře a bylo hotovo. Branky Višňové dali Štrbák a Petr Soukup a turnajovou výhru pobrali Stroebnitz.

Bílý Balet Praha poslal do Rozstání krajský přebor

Rozstání Fotbalisté Rozstání byli trochu překvapeni, když místo avizovaného týmu Bílý Balet Praha (bývalí hráči a bankéři) se na hřišti pohybovalo v dresech BB devět hráčů z Přední Kopaniny (Pražský přebor).

Než se domácí z I. B třídy stačili srovnat, za deset minut prohrávali 0:3. Pak se dokázalo Rozstání „ztopořit" a sehrálo s hosty vyrovnanou partii, i když celkově prohrálo 3:4. Za domácí vstřelili branky Pavlů, Horáček a posila z Českého Dubu Hajský.

Velké derby se hraje v Rozstání

Liberec Na úvod nového ročníku fotbalové I. B třídy svedl los dohromady dva týmy, které vedle sebe sousedí. Nováček soutěže z Osečné se představí na hřišti sousedního Rozstání. Výkop bude v sobotu 16. srpna od 14 hodin.

Staňte se fotbalovými sudími

Liberec - Komise rozhodčích OFS Liberec pořádá trvale nábor nových rozhodčích pro adepty, kteří mají zájem o fotbal.

Základní licencí je licence D, která opravňuje rozhodčího k řízení všech utkání, ke kterým je delegován komisí rozhodčích OFS. Osobám mladším 18 let, po dovršení 15 let věku, se uděluje licence M. Obě licence získají uchazeči po úspěšném absolvování odborných školení a teoretických prověrek.

Rozhodčími se mohou stát nejen mladé, ale také starší osoby, funkcionáři, trenéři nebo ostatní příznivci fotbalu, kteří chtějí zůstat aktivními na hřištích. Všichni musí být zaregistrováni jako členové FAČR. Podmínkou přihlášení je dosažení věku minimálně 15 let a občanská bezúhonnost. Noví zájemci mohou kontaktovat Zdeňka Nádeníka nadas06@seznam.cz tel. 737 805 355 nebo osobně sekretariát OFS, Palác Syner 2. patro.

Kvalifikovaní rozhodčí budou za řízení mistrovských utkání v rámci Okresního fotbalového svazu odměňováni od nového soutěžního ročníku 2014 2015 těmito částkami:

Okresní přebor dospělých hlavní rozhodčí: 500 Kč, asistent rozhodčího: 300 Kč.

III. třída mužů hlavní rozhodčí: 400 Kč, asistent: 250 Kč. OP dorostu hlavní: 300 Kč, asistent: 200 Kč. OP žáků hlavní: 250 Kč, asistent: 150 Kč.

U všech těchto soutěží přísluší rozhodčímu při použití vlastního motorového vozidla ještě cestovné (kilometrovné).

Mladší dorosty Slovanu Liberec vyprášily v generálce na ligu Viktorii Žižkov

V generálce na ligu mladšího dorostu ve fotbale vypráskaly liberečtí kluci pražskou Viktorii Žižkov vždy po sedmi gólech. V prvním kole na Spartě to bude hodně jiné.

U17: Liberec Žižkov 7:3 (4:3). Liberečtí hráli dobře a z první šance nastřelili tyč. Ve 3. minutě již padl gól a pak Liberec přidal další tři. Potom však Slovan polevil a soupeř snížil na 3:4. Druhý poločas nebyl už tak kvalitní, ale hosté se do šancí nedostávali a Liberec přidal tři góly a navíc z mnoha šancí dvakrát nastřelil tyč. „Měli jsem kvalitní úvod a jasně vedli. V závěru utkání jsme působili unaveně, přesto výhra byla jasná," potvrdil trenér Petr Papoušek.

Branky: Vrabec 3, Krejčíř, Petr, Novák, Rumler z pen. Liberec: Culek - Baláž, Burda, Dvořák, Šulc - Prokš, Novák, Zezulka, Krejčíř - Lehoczki, Vrabec. Střídali: Petr, Zgurov, Rumler.

U16: Liberec - Žižkov 7:0 (1:0). „Slabý soupeř nás neprověřil a zápas byl jednoznačně pro nás. Poločas ještě gólově nevyšel, rozstříleli jsme se až ve II. půli," uvedl trenér Pavel Čapek. Branky: Barac 2, Vébr, Drahoš, Lábek, Naštický, Gembický.