Krásná Studánka porazila v derby Doubí a prakticky je zachráněna. Stráž nad Nisou konečně zabrala a v zápase dvou ohrožených týmů porazila Mimoň, takže se rýsuje záchrana? Ruprechtice vyhrály ve Stráži pod Ralskem zásluhou hattricku Průchy a Bílý Kostel zaslouženě zvítězil v Rynolticích. Ve včerejším duelu hráčsky silně oslabený Rapid utrpěl doma debakl od Desné.

Krásná Studánka – Doubí 3:2 (1:0)

Úvodní čtvrthodina patřila domácím a Jakub Hájek je po centru poslal hlavou do vedení. Studánka pak jakoby uspokojená přestala hrát a zápas byl dost průměrný. Po střele Killara zachraňoval doubský Jirák a pokryl i dorážku Linharta. Bylo málo šancí, hostující Novák po rozehraném rohu prověřil domácího Martina. Obranu domácích zle větral Herkner, před nímž zachránil opět Martin. Na obou stranách bylo spousta nepřesností, kombinace vázly. Po přestávce hosté předvedli první kloudnou akci v 57. minutě a po ní bylo srovnáno. Doubí mohlo přidat další úspěchy, zejména po aktivitách Hájka. Studánečtí se trápili, ale pomohl jim náhodně nakopnutý míč
k vápnu hostů, kde se dostal po přihrávce do koncovky Linhart a bylo 2:1. Jenže hned z rozehry přišel únik rychlého Hájka a Doubí
z něho srovnalo. Přišlo oboustranné zlepšení a také více nebezpečných doubských situací, na domácí straně střílel nad Grujoski. Rozhodnutí padlo v závěru, po rohu, na který naskočil Tomáš Hájek a přesnou hlavičkou získal domácím tři body.

Branky: 10. J. Hájek, 71. Linhart, 87. T. Hájek – 57. Herkner, 73. Hájek. Rozhodčí: Tykva, bez karet. Diváků: 50. Kr. Studánka: Martin – Javůrek, Brada, Vajtr, Lang – J. Hájek (90. Vrábel), Vondráček, Grujoski, Vojtíšek – Killar (68. T. Hájek), Linhart (74. Smolák). Doubí: Jirák – Kosiewicz, Suchomel (46. Zeman), Kabát, T. Gruncl – Zradička (31. Beneš), Novák, Kovařík, Urban – Herkner, Hájek.

Rynoltice – Bílý Kostel 1:3 (0:1)

Domácí lazaret se snažil a nebezpečně vystřelil Švarcem. V dobrém fotbale měli hosté lepší mezihru a po centru a tečích skóroval jejich Jaroslav Vacek. Hrálo se mezi vápny a ve 28. domácí Švarc sice vystřelil dobře, ale jen do boční sítě. Domácí pak opustil zraněný gólman Jan Vacek, kterého nahradil Škopek. Ten přežil střelu do tyče a podržel domácí při šanci Kostela. Domácí Švarc střílel z dálky a Černý zase nebezpečně. Nakonec po rohu srovnal hlavou Kotek. Bohužel pro domácí za dvě minuty přišel rychlý brejk, Jaroslav Vacek proběhl mezi beky a zavěsil na 1:2. Kombinačně lepší Kostel pak přidal po centru veteránem L. Janáčkem pojišťovací branku hlavou. Domácí následně dohrávali o deseti bez vyloučeného Peřiny.

Branky: 60. M. Kotek – 16. a 62. Jar. Vacek, 72. L. Janáček. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 3:1, ČK: 75. Peřina (R). Diváků: 150. Rynoltice: Jan Vacek (34. Škopek) – Borsuk, Švarc, M. Kotek, Hanzl – Peřina, Kopic, M. Tvrzník, Jar. Vacek – O. Tvrzník, Černý. B. Kostel: P. Ulrich – Jan Vacek, L. Janáček, Chomout, Strnad – Třešňák, Daniel Ďuriš, Dominik Ďuriš (46. Resl), Jar. Vacek – Michálek, Jan Ďuriš.

Stráž p. R. – Ruprechtice 1:3 (1:2)

Hosté předváděli dobrý fotbal a dvacet minut bylo jasně pro ně, i když vstřelili ze čtyř šancí „jen“ jeden gól. Postupně Ruprechtičtí přestali běhat a utkání se vyrovnalo, stejně tak i stav. Pak Průcha vstřelil druhý gól hostů, ale ten nebyl pro ofsajd uznán. Průcha se přesto v závěru druhé trefy dočkal. Po změně stran pokračoval pohledný fotbal a šance se střídaly na obou stranách. Ty domácí dokázal Vavřich likvidovat, fakt je také ten, že domácí netrefili ani prázdnou branku. Bojovní hosté nakonec slavili třetí úspěch, o který se posral hattrickem Michal Průcha.

Branky: 35. Cerman – 7., 43. a 69. Průcha. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 2:4. Diváků: 90. Ruprechtice: Vavřich – Kesner, Cibulka, Šrajbr, Rampáček st. – Rampáček ml., Vrtal (90. Grujoski), Průcha, Hořák – Skalický (67. Arikan), Antoš.

Stráž n. N. – Mimoň 4:2 (2:0)

Opatrnou a nervózní hru přinesl prakticky celý poločas. Hrálo se o hodně a nikdo nechtěl udělat chybu. Občas sice byla nějaká ta střela, a Lukáš Oberreiter neuspěl ani v dorážce své střely. Ale až ve 43. minutě se zablesklo. Po chybě obrany Mimoně Tomáš Oberreiter přehodil gólmana. To Stráž nabudilo a ještě přidala druhý gól po hlavičce Horáčka. Mimoň druhou půli zahájila sice lépe, nastřelila břevno, jenže po chybě vzadu pálil přesně opět domácí Horáček. Tři góly za pár minut! Ale pak hostující Hřeben prostřelil Černého a také Mimoň ožila. Václav Jirsa pak dorazil centr Horáčka do prázdné brány, přesto hosté otevřeli hru a zle deset minut domácí svírali. Povedl se jim únik, který zastavil gólman Černý za cenu faulu, červené karty a penalty. Do brány šel Kraus, který kapituloval z pokutového kopu, ale nic dalšího se již neudálo.

Branky: 45. a 46. Horáček, 43. T. Oberreiter, 74. V. Jirsa – 50. Hřeben, 87. Sutr z pen. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 1:4, ČK: 86. Černý (S). Diváků: 30. Stráž: Černý – Kraus, L. Oberreiter, Landa, Horáček – J. Jirsa (66. V. Jirsa), Budský, Dostál, Kašpar – T. Oberreiter (71. Michalík), Havlíček.

VTJ Rapid Liberec – Desná 0:5 (0:3)

Domácí v silně okleštěné sestavě hráli poločas ještě vyrovnanou partii, ale stejně třikrát inkasovali. Ještě
v úvodu se před brankou Desné objevili dva volní hráči Rapidu, jenže centr Jerieho skončil na boční síti. Poprvé zahrozili hosté v 11. minutě Křemenem. Pak po ztrátě míče domácích Kořínek vybídl Skrutka a bylo 0:1. Za šest minut potrestal zaváhání domácího gólmana opět Skrutek. Domácí se jakžtakž drželi, ale chvilku před poločasem, po dvou prohraných hlavičkách se dostal do brejku Křemen a bylo 0:3. Desná po prostřídání byla ve druhé půli živější a lepší a Rapidu se moc nevedlo. V 52. domácí Lukáč měl šanci po rohu, ale hned po protiútoku Skrutek lobem zaznamenal svůj hattrick. Ještě v 64. mohl snížit Šikýř, ale hlavička mířila nad. Vzápětí hosté přečíslili domácí v jejich vápně a Kořínek dal pátý gól. Domácí měli smůlu, a když v 77. minutě odstoupil zraněný Proche, dohrávali jen o deseti.

Branky: 23., 29. a 58. Skrutek, 44. Křemen, 67. Kořínek. Rozhodčí: Dvořák, ŽK: 0:2. Diváků: 75. Dvorský – Proche, Lukáč, Mikeš, Andrš – Jerie, Slatinka (68. Košnar), Cverčko, Gschwentner – Šikýř, Stuchlík.