Slovan vedl s Kováčem už několik dní, nyní se transfer podařilo dotáhnout do konce. "Radek je přesně ten typ hráče, kterého Slovan potřeboval. Jsem přesvědčený, že nám pomůže jak na hřišti tak i v kabině. Věřím, že jeho kvality výrazně prospějí naší defenzivě," řekl pro klubový web sportovní ředitel klubu Jan Nezmar.

Kováč bude nastupovat s velkou pravděpodobností jako stoper, kterého Slovan nutně potřebuje. Hrát může ale i jako defenzivní záložník.

Mistr Evropy do 21 let z roku 2002 měl v Basileji ještě půlroční smlouvu, ale jelikož byl už dlouho pouze mezi náhradníky, dohodl se na jejím ukončení k 31. prosinci. "Radek tak k nám přichází jako volný hráč. Je to přesně ten typ hráče, kterého Slovan potřeboval. Jsem přesvědčený, že nám pomůže jak na hřišti, tak i v kabině. Věřím, že jeho kvality výrazně prospějí naší defenzivě," řekl Nezmar.

Kováč o návrat do české ligy natolik stál, že sám byl podle Nezmara hlavním hnacím motorem jednání mezi kluby. "Už jsem moc chtěl znovu hrát. Jednání s Honzou Nezmarem i trenérem Šilhavým na mě udělalo velice pozitivní dojem. Příchod jsem navíc konzultoval i s Jirkou Štajnerem a všechny informace mě jen utvrdily v tom, že se vydávám správným směrem a věřím, že mám před sebou ještě několik úspěšných sezon," řekl Kováč.

Podle hráčova agenta Romana Brulíka by měl Kováč v Liberci plnit i roli vzoru pro mladé hráče. "Domníváme se, že spojení Radka a Slovanu Liberec dává oboustranně smysl. Pro hráče je to dobrá volba klubu, který mu bude ve všech směrech vyhovovat. Vedle svých hráčských schopností může navíc příznivě ovlivňovat i řadu mladých talentovaných hráčů, kterými Slovan disponuje," dodal Brulík.

Kováč během kariéry prošel Olomoucí, Spartou, Spartakem Moskva a West Hamem. V reprezentaci skončil v roce 2009.