Po šampionátu jednadvacítek, kde odchytal všechny tři zápasy, se věci daly rychle do pohybu. Sám nečekal, že si ho vybere Sparta. „Neváhal jsem ani na vteřinu," přiznal. „Být sparťanem je úžasné. Jsem rád, že se kluby domluvily a přestup se uskutečnil," neskrýval radost dvaadvacetiletý gólman.

Přestup do nejslavnějšího českého klubu byl bleskový. „O zájmu Sparty jsem se dozvěděl až minulou sobotu. Všechno se seběhlo strašně rychle," přiznal Koubek, jak sám byl překvapený. Na stole měl i další nabídky, ale Sparta se neodmítá.

„Tahle volba je správná a sedí pro můj fotbalový vývoj. Sparta byla rychlá a konkrétní, to se mi líbilo," vysvětlil.

V Hradci ani nestačil říct sbohem, podepsal smlouvu se Spartou a obratem pádil do Liberce, kam ho letenský klub poslal na roční hostování.

„Někdy je lepší, když události plynou rychleji. V Hradci si určitě najdu čas, abych se s kamarády rozloučil. Vždyť jsem v kabině na Malšáku prožil pět pěkných sezon s bezvadnou partou," uvedl Tomáš Koubek. Držitel stříbra z Eura hráčů do 19 let z roku 2011 přiznal, že se v něm pocity mísí. Hradecký klub mu přirostl k srdci.

„Na jednu stranu jsem za přestup do Sparty strašně rád. Je to další posun v mé kariéře. Na druhou stranu cítím trochu nostalgie, protože v Hradci Králové jsem nakoukl do profesionálního fotbalu a dostal jsem tady šanci chytat první ligu. Chtěl bych všem upřímně za všechno poděkovat, co pro mě po celou dobu působení v klubu udělali. Ještě jednou díky moc," vyznal se Tomáš Koubek, který v hradeckém dresu odchytal v české lize 61 zápasů.

Hlavně ho mrzí, že odchází po sezoně, která skončila pádem do druhé ligy.

„Hradec opouštím se smíšenými pocity, s neúspěchem v zádech. Pád do druhé ligy je pro mě velkým zklamáním. Říkám si, že takový je fotbalový život a vím, že ne vždycky se zápas odehrával jen na hřišti, ale to je zbytečné řešit," uvedl mladý brankář, který nezapomněl ani na fanoušky „votroků". „Samozřejmě i jim moc děkuji. Za to, jak nás povzbuzovali v časech, kdy se nám nedařilo. Děkuji jim za krásné výjezdy, které podnikali přes celou republiku."

Nyní Koubka čeká boj o post jedničky v Liberci. „Očekávám jiné nároky. Hlavně co se týče postavení v tabulce, postupu do skupiny Evropské ligy, ale také očekávám podobné rodinné prostředí jako v Hradci. Věřím, že cíle, které Slovan pro tuto sezonu má, splníme," uvedl Koubek a dodal: „Věřím, že se za rok vrátím do Sparty ještě silnější a zkušenější, než jsem teď."