Včera se na hřišti v Krásné Studánce odehrálo první barážové utkání mezi vítězi II. fotbalové ligy žen. Domácí Slovan Liberec porazil velmi dobrého soupeře brankou Nikoly Kotkové a s nadějemi půjde do druhého zápasu, který se hraje tuto neděli v Jihlavě. Na lavičce mladé Jihlavy byl exliberecký Josef Jinoch.

Utkání přineslo celých devadesát minut urputný boj, v němž první poločas vyzněl pro Jihlavské. Ty se lépe pohybovaly a ve 38. minutě dokonce Zdeňka Žampová nastřelila břevno. Předtím ještě hostující Čechová mířila do boční sítě. Domácí produkovaly více nepřesností a brankářku Havrdovou moc neohrožovaly. Jen ve 40. se dostala za obranu do nadějné pozice Ubiasová, ale pokus o přehození brankářky jí nevyšel.

Do druhé půle trenér Jaroslav Gajdoš poslal čerstvé Filingerovou a Kotkovou, které spolu s ostatními rozhýbaly hru domácích. Slovan byl aktivnější a častěji zaměstnával gólmanku. V 56. se málem zadařilo po rohovém kopu, ale gól přišel o dvě minuty později.
Kotková zpracovala kvalitní přihrávku za obranu a dokázala si srovnat i nohy. Ve vápně ze strany přehodila Havrdovou a bylo veselo. Ale Jihlava ukázala svoji sílu a dvakrát nebezpečně vystřelila. V 64. domácí Filingerová mohla vystřelit z vápna, ale k zakončení se nedostala. Na druhé straně dvakrát tvrdě střílela Tichánková.
V 72. zahrozila Jihlava po rychle vhozeném autu, kdy hlavičku zlikvidovala výborně Dolejšová. V závěru se opět nedostala do zakončení Filingerová. Jihlavské se stále tlačily do útoku a po trestném kopu ze 40 metrů míč z kopačky Pavelcové málem překvapil odskokem libereckou brankářku.
Ještě dvě minuty před koncem jihlavská Štefaníková odvážně vlétla do trestného kopu a hlavička o kousek minula tyč. Liberecké si těsnou výhru pohlídaly.
. . .