Bohužel klasika, protože zástupci klubů na tuto výzvu k dodatku soutěžního řádu 2017/18 reagovali jen sporadicky. „Ankety se zúčastnilo celkem 26 z 54 klubů, což je nějakých 48%. Vzhledem k tomu, že výsledky ankety jsou vyrovnané, o způsobu a počtu střídání rozhodne řídící orgán,“ potvrdil manažer LKFS Jan König. Celkem byly tři varianty – tři hráči na střídání nebo 5 hráčů a nebo 5 hráčů s omezením od 81. minuty.

Pro variantu 3 hráčů hlasovalo 8 mužstev, pro 5 bez omezení devět a pro omezení s pěti také devět.

Ze 12 týmů v krajském přeboru nehlasovaly čtyři: Bílý Kostel, Železný Brod, Přepeře a Skalice. Ze 14 mužstev v I. A třídě nehlasovalo 6: Lomnice, Hejnice, Cvikov, Krásná Studánka, Košťálov, VTJ Rapid Liberec. Ze dvou skupin I. B třídy (28 družstev) dokonce 18!: Jablonec n. J., Albrechtice, Držkov, Harrachov, Roztoky, Železný Brod B, Plavy, Smržovka, Jilemnice, Libštát, Kamenice, Hodkovice, Mimoň, Žandov, Holany, Jenišovice, Stráž n. N., Loko Česká Lípa a Chrastava B.

Toto číslo svědčí o zainteresovanosti zástupců klubů, pro které by měly být na webových stránkách LKFS rubriky Dokumenty a Úřední deska „svaté“ a určitým manuálem, podle něhož by se měli fotbalisté řídit. Bohužel…