Jablonečtí fotbalisté se vydají do Brna, které naposledy obdrželo pětibrankový debakl, teplický lídr bude mít navíc v jednom ze šlágrů 12. kola proti Mladé Boleslavi výhodu domácího prostředí. Na tu bude spoléhat i liberecká parta. Rovněž ta by měla v konfrontaci s Příbramí před vlastním publikem uspět.

„Snažíme se nadále s pokorou pracovat a věříme, že to přinese výsledky,“ řekl teplický trenér Jiří Plíšek, jehož tým má formu, nejlepší ofenzivu v soutěži a doma zatím inkasoval jediný gól!

„Musíme se vyvarovat individuálních chyb v defenzívě. Na tom jsme celý týden pracovali. Věřím, že góly dáme. Do Teplic jedeme bodovat,“ uvedl trenér FK Mladá Boleslav Dušan Uhrin.

K lepším výsledkům se hodlá odrazit i liberecký Slovan. Příbram pod Ještědem vyhrála jedinkrát, a to před devíti lety. „Všechny nás mrzí, že nám utíkají body, proto nyní potřebujeme vítězstvím a nějakými nastřílenými góly získat sebevědomí. I kvůli našim fanouškům. Hrajeme o hodně,“ prohlásil na klubovém webu liberecký asistent kouče Josef Petřík.

„S nadsázkou se dá říci, že vyhlašujeme výjimečný stav. Tři body by se nám teď hodily víc než kdy jindy. Ale snažíme se, aby hráči té atmosféře tolik nepodléhali,“ uvedl pro ČTK hlavní kouč kouč Ladislav Škorpil.

Jablonec je jediný ze severočeského trojlístku, který musí cestovat na hřiště soupeře. I proto bude jeho úloha složitá. Navíc chce zapomenout na pondělní domácí zaváhání s Plzní (0:1). „Konečně musíme hrát naplno hned od začátku a ne až když nám bude téct do bot,“ hledal cestu k úspěchu Petr Pavlík, kapitán jabloneckých fotbalistů.

LIGA, 12. KOLO

SOBOTA
16:00 Liberec - Příbram
16:00 Slovácko - Kladno
16:00 Brno - Jablonec
16:00 Ostrava - Bohemians 1905
18:15 Teplice - Mladá Boleslav

NEDĚLE
15:00 České Budějovice - Plzeň
17:00 Bohemians Praha - Sparta

PONDĚLÍ
17:30 Slavia - Olomouc