V krajských soutěžích je nejvíce rušno v přeboru, odkud mizí tři týmy – Chrastava o stupeň níž do I. A třídy a Doksy se Mšenem dokonce až do I. B třídy. Tím pádem se na uvolněná místa mohou dostat z I. A třídy Velké Hamry B, Lomnice a Hejnice.

První dva jsou podle umístění jasní, ten třetí je na vážkách. Ale může to být až tabulkově 7. v pořadí Pěnčín u Jablonce, který má po příchodu řady hráčů ze Mšena velký zájem.

Útočník Bílých Tygrů Tomáš Filippi.
Tomáš Filippi: Už jsem stoprocentně fit

Do I. A třídy se kvůli doplnění může dostat z I. B třídy někdo z dvojice Rychnov – Lokomotiva Česká Lípa (pokud budou chtít). Krajské soutěže dospělých zahajují 8. srpna 2. kolem, to úvodní se odehraje v náhradním termínu – ve svátek 28. září. V plánu je odehrát 14. a 15. kolo (30. října a 6. listopadu).

Losovací aktiv soutěží LKFS se bude konat 21. června od 16.30 hodin v jednacím sálu Krajského úřadu Liberec, U Jezu 642/2a. Okresní fotbalový svaz v Liberci hlásí jednu změnu v přeboru, kam se nepřihlásilo béčko Stráže nad Nisou, a to ani do III. třídy. Prostě konec jednoho béčka.

KOPANÁ - ilustrační foto.
Dorostenecký turnaj začal, Hrádek natočil Ruprechticím dvanáctku

Z dalších třinácti očekávaných klubů zatím nedorazily přihlášky z Višňové B a Raspenavy. Ostatní, tedy konkrétně Bílý Kostel B, Dětřichov, Frýdlant B, Hrádek B, Krásná Studánka B, Machnín, Nové Město, Osečná, Rynoltice B, Dolní Řasnice a Mníšek svůj zájem projevily a jsou oficiálně přihlášeny.

Předběžnou přihlášku do přeboru poslala Nová Ves z I. B třídy, která čeká na příliv nových hráčů. Pokud ale přestupy nevyjdou, bude hrát okres. Tím pádem by bylo místo po Stráži B zaplněno Vsí.

Trenér Bílých Tygrů Liberec Patrik Augusta.
Patrik Augusta: Chceme se stále zlepšovat

Ve III. třídě je podáno 11 přihlášek ze dvanácti. Ta chybějící je z Vísky. Sever chtějí hrát: Bulovka, Frýdlant C, Habartice, Hejnice B, Horní Řasnice, Jindřichovice, Krásný Les, Kunratice, Jokers, Bílý Potok, Mníšek B.

Do jižní skupiny III. třídy přibude nově Doubí B, ale čeká se na přihlášky Zdislavy, Českého Dubu, Vesce B a Nové Vsi B. Evidujeme prozatím šest mužstev: Doubí B, Chotyně, Rozstání B, Vratislavice B, Hlavice a Václavice.