Nastávající ročník nejnižší okresní fotbalové soutěže nemá prakticky top favorita. V uplynulé sezoně Zdislava nezvládla dostihy s Osečnou, takže by mohla být favoritem, ale ze Severu se vrací Oldřichov a také béčka Vratislavic, Stráže, Doubí i Českého Dubu, i posílené Václavice mohou zle zamíchat postupovou kartou.

U Zdislavy se nově změnil název týmu na FC Licon Zdislava a podle vyjádření trenéra Marka Tvrzníka chtějí působit nad polovinou tabulky. „Z minulého ročníku jsme zklamáni nebyli. Až tři kola před koncem si kluci uvědomili, že je tam šance na postup a pak na ně padla deka a jen jsme ve zbývajících zápasech remizovali. Psychicky to neunesli, když předtím dávali pět gólů. Ale šli jsme do soutěže podávat co nejlepší výkony a hrát dobrý fotbal. To se nám snad povedlo a letos bychom chtěli v tomto trendu pokračovat,“ potvrdil trenér.

Ve Zdislavě jde fotbal nahoru a zájem lidí o něj také. Nádherně se FC rozloučil s úspěšnou sezonou, když dokázal pozvat v červenci Spartu s takovými jmény jako Jarošík, Siegl, Novotný, Berger. „Měli jsme 501 platících diváků a neskutečná paráda. Bylo co slavit, protože jsme ve Zdislavě posunuli hranice rekordů - nejlepší umístění, množství gólů a neuvěřitelný počet bodů a skoro postup. Také proto bylo malinko zklamání. Prohráli jsme v soutěži jen jednou ve 3. kole a nebyl z toho postup. Ale osobně si myslím, že čas našich kluků přijde. Ještě se mohou stále zlepšovat. Navíc chtějí trénovat, chodí jich dvakrát týdně patnáct a jsou většinou místní,“ sdělil Tvrzník. Do kádru nyní přišel Čapek z Osečné a naopak skončil Kodet. V přípravě podlehla Zdislava Rynolticím 4:6 a Horní Řasnici 0:2.

„Silný bude Český Dub B s Holubkem a Tichým, podobně také Doubí B. Jednoduchým soupeřem nebudou ze Severu kvalitní Oldřichov a Václavice, posílené hráči z Hrádku. Každopádně všechny chceme potrápit,“ nechtěl se bavit o postupu trenér Marek Tvrzník. Uvidíme.

Další kvalitní fotbalový svátek hlásí Zdislavští na příští červenec. V All stars teamu by měla vystoupit hvězda ze španělské Primera División.