Osmé kolo fotbalové Gambrinus ligy dnes otevře utkání Slovan Liberec – Baník Ostrava. Hraje se od 18.15 hodin na stadionu U Nisy. Oba týmy pamatují lepší časy. Jsou jedinými mimopražskými kluby, které v samostatné české lize získaly mistrovské tituly, pravidelně bojovaly o účast v evropských pohárech.

Současná situace je pro oba horší a potřebují co nejdřív dostat vítěznou injekci. Domácí Slovan na podzim u Nisy ještě tříbodovou radost nezažil, ostravský Baník má zase na krku čtyři ligové porážky v řadě, které ho nečekaně přikovaly na předposlední místo tabulky. Liberec je dvanáctý. Kdo dnes prohraje, klesne ještě hlouběji a v kuloárech se vedou řeči, že trenérům Petříkovi i Koubkovi jde dnes v nadsázce „o krk“.

Liberec má sice lepší celkovou vzájemnou bilanci, ale Ostrava na hřišti Slovanu už čtyři roky neprohrála!

„Baník je na podobné cestě jako my a já očekávám dobrý ofenzivní fotbal,“ míní trenér Slovanu Josef Petřík. Jeho protějšek Miroslav Koubek uvedl: „Je jasné, že oběma týmům půjde o to, aby se výsledkově chytly. Doufám, že my už konečně přestaneme trefovat tyče…“

Předpokládané sestavy:

SLOVAN LIBEREC: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Fleišman - Martan, Vácha (Liška), Gecov, Bosančič - Štajner - Kerič.
BANÍK OSTRAVA: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek, Frejlach - Šenkeřík, Varadi, Pilík. Absence: z Liberce Kelič (trest za ČK), Vácha, Zeman, Nezmar, Papoušek (všichni nejistý start) - z Ostravy nikdo.
Vzájemná utkání v minulé sezoně: Ostrava – Liberec 1:0 (gól: Mičola), Liberec – Ostrava 0:1 (gól: Neves).
Celková bilance v samostatné české 1. lize: Liberec – Ostrava 34 – 13 – 11 – 10 – 33:29. Zápasy
v Liberci: 17 – 9 – 5 – 3 – 21:11.
Kurzy sázkové kanceláře Chance: na výhru Liberce 2:1, na remízu 3:1, na výhru Ostravy 3,6:1.