Poslední kolo fotbalového přeboru Liberecka přinesl sice výhru Horní Řasnice nad Krásnou Studánkou B, ale
v těchto dnech to stejně znamená sestup, i když není jasné, kdo v krajských soutěžích mužstvo zruší nebo půjde dobrovolně o třídu níž.

Nový okresní přeborník Osečná, ač mu již tzv. „o nic nešlo“, zápas neodflákl, zvítězil a poslal Hlavici, loni ještě klub III. ligy, do III. třídy.

Osečná jde o soutěž výš a s ní postupuje do I. B třídy jeden až dva další (z I. B třídy sestupuje Raspenava z posledního místa, Nová Ves z vlastní vůle a VTJ Rapid rozpouští béčko). Kdo však Osečnou doprovodí nahoru, není jasné. Podle tabulky by to měly být Doubí B a Dětřichov, tam se však do postupu nijak nehrnou, váhá i čtvrté Nové Město. Vše se rozhodne v nejbližších dnech.

V závěrečném dějství přeboru nastříleli kanonýři 28 gólů, což činí průměr 4,7 na zápas.

Doubí B – Gass Mníšek 2:3 (1:1)

Domácí začali ve vlažném tempu, kazili přihrávky a nemohli se dostat do hry. Hosté vycítili šanci a šli už v 10. minutě do vedení gólem Brücklera. Za Doubí srovnal
v 27. Herkner, ale i nadále stále nepodařilo zkvalitnit herní projev.

To pokračovalo i po změně stran, kdy šli plynaři podruhé do vedení, trefil se v 58. Házi. Když o čtyři minuty později Čára vyrovnal. zdálo se, že Doubí se konečně rozehraje
k solidnímu výkonu. Opak byl pravdou. Místo aby se domácí mužstvo rozloučilo se sezonou dobrým výsledkem, nadále pokračovalo v bezradné hře a Házi v 74. poslal Mníšek po hrubce doubské obrany potřetí v zápase do vedení. Tentokrát už se domácím vyrovnat nepodařilo a porážkou
s věkově o hodně starším protivníkem (František Chlum 63 let, Tomáš Tošner 57) zakončili ročník, v němž jako nováček obsadili velmi solidní druhé místo a dlouho šlapali na paty Osečné, ale závěrečná kola odehráli v útlumu.

Branky: 27. Herkner, 62. Čára – 58. a 74. Házi, 10. Brückler. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 2:1, 50 diváků. Doubí B: Lajtar – Velecký (77. P. Gruncl), Beneš, Jonáš (88. Tříska), Salaba – Karlík, Kotek, Peš, Dvorský (40. Doležal) – Herkner, Čára. Gass Mníšek: Svinka – Házi, Zelený, Frolík (31. Tošner), J. Šolc – Lednický, Chlum, M. Šolc, Brückler – Louda, Guzík.

Jindřichovice – Dětřichov 4:2 (2:1)

Již v 6. minutě domácí Hroch vystrašil brankáře hostů vydařenou střelou z dálky. Udeřilo však po dvou minutách na druhé straně. Kareš vyslal kolmici na Koťátka, který se probil obranou a prostřelil Rezlera – 0:1. Po půlhodině začaly řádit jindřichovické „mladé pušky“. Milan Knapp 30. odcentroval a míč skončil k překvapení gólmana (ale jak Knapp přiznal, i střelce…) v síti. O pět minut později se krásně trefil pod břevno druhý z bratrské dvojice a Jindřichovice vedly.

Dětřichov nic nevzdával a už dvě minuty po pauze po hezké akci srovnal skóre Válek.
V 70. si Marek Knapp všiml, že Preissler je daleko z branky a z 25 metrů ho přehodil – 3:2.
V 81. střídající Andrš přidal další oblouček a bylo to 4:2. Kromě toho ještě Lopuszynski trefil břevno a Formanova pohledná bomba z 25 metrů prosvištěla těsně vedle tyče. Hosté měli také šance, ale pochytal je pozorný Rezler.

Branky: 35. a 70. Marek Knapp, 30. Milan Knapp, 81. Andrš – 8. Koťátko, 47. Válek. Rozhodčí: Frýda, ŽK: 0:0, 49 diváků. Jindřichovice: Rezler – Přibyl, Forman, Vak, Soukup – Lopuszynski, Matoušek (76. Vondráček), Milan Knapp, Marek Knapp – Hroch, Hovbel (70. Andrš). Dětřichov: Preissler – Kareš, Vágner, Zimmermann, Chmátal – Válek, Patrman, Netolický, Ráž – Štěpánek, Koťátko.

Nové Město – Vratislavice 3:3 (1:2)

Po prospaném úvodu se domácí probudili a měli několik téměř tutových šancí. zejména David, který přestřelil
z malého vápna, a Kadera, jenž obešel tři hráče a před gólmanem si ukopl balon. Houževnatí hosté podnikali rychlé brejky a dva jim vyšly. V 35. Dědič a v 43. Jakub Štefan zařídili Vratislavicím dvoubrankové vedení. Šindler však stihl ještě do přestávky snížit.

Tři minuty po změně stran přidal svou druhou branku Dědič a hosté opět vedli o dva góly. Poté snížil střídající Likavec, následně domácí hráli přesilovku, když Preissler dostal druhou žlutou (obě za nevybíravé fauly), neproměnili několik příležitostí, zejména Šindler, ale tento muž nakonec gólem v 81. minutě rozhodl o spravedlivé remíze.

Branky: 44. a 81. Šindler, 60. Likavec – 35. a 48. Dědič, 43. Jakub Štefan. Rozhodčí: K. Novák, ŽK: 2:1, ČK: 60. Preissler (Vratislavice), 20 diváků. Nové Město: Kocourek – V. Černý, Kadera, Jalovičár (60. Hnilička), Bruský – Šindler, David (70. Lesek), Kolenkár, Bartoš (50. Likavec) – Lakomý, O. Černý. Vratislavice: Jirák – Krejčík, Jiskra, Komárek, Preissler – Hůza, Dědič, Jiří Štefan, Žabka – Jakub Štefan, Zejbrlík.

Horní Řasnice – Krásná Studánka B 4:1 (1:0)

Domácí pod dojmem nečekaně se vynořivší teoretické naděje na záchranu bojovali a zároveň předváděli pohledný fotbal. Ovšem až poté, co byl ve 3. minutě zápas téměř na čtvrthodinu přerušen kvůli šílené průtrži mračen. Naštěstí šlo o krátkou přeháňku. První šanci měl potom R. Haloun, který se dobře dostal do střelecké pozice, z hranice šestnáctky však zamířil těsně mimo. Hosté o sobě dali vědět v 15. minutě, kdy nastřelili břevno. Řasničtí dobře kombinovali a vytvářeli si slibné pozice. Skóre otevřel v 39. Franc, který ač stoper, octl se vepředu a jeho křížná střela skončila v brance.

Dvě minuty po přestávce vyběhl brankář Studánky až
k postranní čáře, ale přišel
o míč, Stránský jej poslal před branku a Benda zavěsil do prázdné – 2:0. Stránský pak rozehrával v 52. přímý kop a Hrevušovi stačilo jen nastavit nohu – 3:0. Tlak Řasnice pokračoval, dvakrát se ocitl
v šanci R. Haloun, ale nedal.
V 87. využil hostující Palán toho, že dva domácí obránci se srazili, a snížil na 3:1. Poslední slovo však měli přece jen domácí, Benda využil své robustní postavy, odstavil čtyři protihráče a zakončil na 4:1.

Branky: 47. a 90. Benda, 39. Franc, 52. Hrevuš – 87. Palán. Rozhodčí: Frýda, ŽK: 3:1, 50 diváků. Horní Řasnice: Chlebek – Podrazil, Franc, M. Haloun, Halík – Matoušek (60. Minárik), Sekáč, Stránský, Benda – R. Haloun, Hrevuš (72. Dešt). Krásná Studánka B: Vrábel – Vajtr, Hošek, Jiří Dvořák, Bufka – Toman, Balický, Jakub Dvořák, Semotyuk – Kahl, Palán.

Višňová B – Frýdlant B 1:1 (0:0)

Oba celky hrály mírně posíleny o hráče A mužstev, hosté o něco víc. Do 27. minuty se hrálo víceméně od vápna
k vápnu, na každé straně se hrozilo pouze z rohových kopů. V 27. se rozběhl od půlící čáry domácí Bufák, ale v rozhodující chvíli si ukopl míč.
O dvě minuty později Zach ideálně přihrál na malé vápno, Mrázek však v obrovské šanci přestřelil. Do přestávky měli potom dvě možnosti hosté v podobě dvou nepřímých kopů uvnitř pokutového území, leč nic z toho nebylo.

V 47. šel frýdlantský Coufal zcela sám na Ležoviče, který včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a Coufal poslal míč mimo. V 56. střídající M. Mazánek minutu po svém příchodu na hřiště „udělal“ na půlce dva hráče, vyslal podél postranní čáry Zacha, jehož centr od brankové čáry našel před brankou na oplátku M. Mazánka – ten však špatně trefil míč a střela byla slabá. V 60. se však již M. Mazánek dočkal. Dostal přesnou přihrávku před šestnáctku od Labského a střelou na zadní tyč poslal Višňovou do vedení. Vyrovnání přišlo v 75. a postaral se o ně také náhradník. Plesar zůstal zcela nekrytý na malém vápně a obstřelil Ležoviče – 1:1. V 78. zkusil Nosek obloučkem z dálky přehodit Ležoviče, který vyběhl k postranní čáře, ale míč skončil mimo.
V závěru ještě mohl rozhodnout M. Mazánek po přihrávce Paříka, byl však zády
k brance a z otočky zamířil těsně vedle. Zápas tak skončil spravedlivou remízou.

Branky: 60. M. Mazánek – 75. Plesar. Rozhodčí: Svinka st., ŽK: 0:1, 130 diváků. Višňová B: Ležovič – Pařík, Čejka (62. Šolta), Machek, Martinů – Zach, Bufák (80. Bláha), Labský, Mládek – Mrázek, Štrbák (55. M. Mazánek). Frýdlant B: J. Tauš – Vocásek (46. Plesar), M. Tauš, Záruba, Kaplan – Marek, Ponc, Coufal, Stýbal (68. Nosek) – Kutílek, Mauer.

Hlavice – Osečná 1:3 (0:1)

V duelu posledního s prvním se Hlavičtí ve velmi dobré divácké kulise favorita nezalekli, bojovali, ale kvality soupeře se projevily a Osečná získala tři body. Už v 6. minutě se dostal do dobré pozice Zejbrlík, ale bez gólového vyústění. Osečná se v 10. dostala do vedení, když odražený míč propadl ke Kozákovi, který toho nekompromisně využil – 0:1. Další možnost měli hosté
v 33., kdy nastřelili tyč. V 45. pak Hlavici podržel gólman.

V 54. běžel Zejbrlík sám, avšak jen nastřelil brankáře. Nedáš – dostaneš: na druhé straně Trapp svou šanci využil a domácí prohrávali již
o dva góly, sen o záchraně se vzdaloval. Definitivně skončil v 76. po třetím gólu Osečné,
o který se postaral Jarý.
S okresním přeborem se Hlavičtí přece jen rozloučili vstřelenou brankou, když v 90. minutě Najman vyslal do brejku Pytlouna a ten upravil na konečných 1:3.

Branky: 90. J. Pytloun – 10. Kozák, 61. Trapp, 76. Jarý. Rozhodčí: Březina, ŽK: 0:0, 120 diváků. Hlavice: Lehký – Rajtr (65. T. Rolf), Malý, Vaníček (72. Štrba), Koptík (58. Najman) – M. Rolf, Šemberk, J. Pytloun, Hozák – Zejbrlík, Kočí. Osečná: Bílý – Kysela, Kozák, Třešňák (58. Novotný), Janíček (78. Pokorný) – Pittner (78. L. Pytloun), Tomáš, Jarý, Trapp – Rybář, Krásný.