„Ve středu jsem byl na trenérském semináři v Praze, ale mohu potvrdit, že v tento den už Karol Kisel trénoval s naším mužstvem v Nymburce,“ informoval trenér Liberce Ladislav Škorpil. „Zatím nevím, zda se podaří jeho příchod administrativně doladit tak, aby mohl už v sobotu v Plzni nastoupit, ale mělo by to být na dobré cestě.“

Přestupní termín sice skončil v polovině února, ale Kisel se ve Spartě vyvázal z profesionální smlouvy a je volným hráčem s amatérským statutem. Tito fotbalisté mohou měnit dres až do 6. dubna. Slovenský reprezentant, kterému bude v březnu 32 let, už hrál za Liberec v letech 2003 až 2005. Pak šel do Sparty, kde se v únoru 2009 dohodl na ukončení smlouvy, a hledal si angažmá.

Jednal s Teplicemi, pravděpodobnější byl však přesun do australského týmu ze Sydney za koučem Lavičkou. Liberečtí příznivci si jej pamatují z éry trenéra Grigy jako čiperného technického záložníka, kterému nechybí důraz, umí se dostat do šancí a dobře zakončit. V Liberci je pro Kisela již připraven dres s číslem 6. Pokud se jeho příchod pod Ještěd zrealizuje, půjde o hostování od konce sezony. Pakliže obchod posvětí Sparta, nastoupí už o víkendu.