V kádru fotbalového Slovanu Liberec jsou dva hráči, kteří prošli českobudějovickým Dynamem. A shodou okolností sedí v kabině vedle sebe. Defenzivní univerzál Ondřej Karafiát (21) zaujímá místo vedle Milana Nitrianského.

Po zimním přestupu do Liberce jste nezažil i vinou zranění jaro, které byste asi představoval, že?

Nebylo to ideální. Ale do jara jsem vstoupil dobře, odehrál jsem první čtyři zápasy v základní sestavě. Pak ale trenér trošku zamíchal se základní jedenáctkou a já se zranil. Měl jsem těžký výron v kotníku a do konce jara už jsem si nekopl.

Start letní přípravy už jste ale stihl zdravý?

Ano, i když ze začátku jsem se cítil trošku nesvůj, protože po dvou měsících to byl docela skok. Postupem času to bylo ale lepší a lepší. Teď se cítím dobře.

V přípravě jste dostával dost prostoru, ale oproti loňské sezoně hlavně na pozici stopera.

To je pravda. Do středu zálohy přišli noví kluci, trenér hodně zkoušel. Na soustředění jsem odehrál všechny tři zápasy na stoperu, dokonce jsem byl v přípravě nejvytěžovanějším hráčem. Uvidíme, jak to bude v sezoně.

Platíte za defenzivního univerzála. Počítá s vámi trenér teď aktuálně tedy do středu obrany?

Vypadá to asi na stopera. Ale trenér ví, že mohu hrát na více postech, když by bylo potřeba.

V rámci letního přípravného období jste odehrál nejvíc, trenér vám věří. Věříte i vy, že byste mohl začít sezonu v základu?

Doufám, samozřejmě. Ale je jasné, že asi budou trošku jiné sestavy na Evropskou ligu a domácí soutěž. Nejde vše odehrát v jedenácti lidech. Takže uvidíme, jak často se dostanu na hřiště.

Před začátkem nového ročníku jste s Libercem sbírali rozdílné výsledky. Jste spokojeni s přípravou?

Měli jsme těžké i lehčí soupeře, ale moc výher jsme nezaznamenali. Přišlo hodně nových hráčů, plno jich bylo na zkoušku. Dlouho trvalo, než jsme se sehráli. Nicméně jsem přesvědčen, že budeme zápas od zápasu lepší.

Cíl pro liberecký fotbal pro další ročník je skončit v lize na příčkách zajištující evropské poháry a v Evropské lize se probojovat do základní skupiny?

Přesně tak. Dostat se do skupiny Evropské ligy je priorita, abychom měli víc zápasů a potkali se s kvalitními celky. A v lize se pokusit zopakovat loňské třetí místo.

V závěru přípravy se k týmu připojila velká persona českého fotbalu Milan Baroš. Jak se vám jeví?

Bary je obrovská osobnost. Ale v kabině se chová jako jeden z nás, není na něm vidět, že by to byl vítěz Ligy mistrů. Je to normální člověk jako my všichni. Přesně takového hráče jsme potřebovali starší, zkušenější fotbalista. Mužstvo by mohlo dobře fungovat.

Vedle vás v obraně nastupuje Jihočech s minulostí v Českých Budějovicích. Znali jste se s Milanem Nitrianským i před jeho příchodem?

Neznali jsme se, ale jinak spolu vycházíme úplně bez problémů. Nitry je přátelský kluk. Sedíme vedle sebe v kabině a už jsme se několikrát bavili i o českobudějovickém Dynamu.