Liberecké vyhrály jak svoji skupinu II. ligy, tak i následnou baráž s Jihlavou o vítěze této soutěže s právem dvouzápasové baráže proti týmu z první ligy. Liberec prokázal své nesporné kvality a v prvním utkání o ligu v Ostravě slibně remizoval 2:2. Dnes se tedy definitivně rozhodne, kdo příští sezonu bude v I. lize působit. Liberec nebo Ostrava.Kapitánkou Libereckých je stoperka Ivana Pižlová, jinak matka dvou dívek, sedmileté Nikolky a čtyřleté Kačenky.

A jak stíhá fotbal a rodinu? „Je to náročné, ale pomáhají jak manžel, tak i babičky," potvrdila. Aby ne, když manžel Miroslav dlouhá léta hrával dobře fotbal ve Slovanu i Krásné Studánce a navíc trénoval jak muže, tak i ženy. „Postup do ligy byl náš předsezónní cíl. Po podzimu to bylo pro mě jasné s vítězstvím v soutěži, protože jsme měly velký bodový náskok. Nejdůležitější ale pro nás byla čtyři barážová utkání, z nichž jsme zatím tři zvládly. A to i přesto, že se nám v závěru soutěže herně a střelecky tolik nedařilo. První baráž v Jihlavě byla sice těžká, ale po prvním gólu to byl pak zápas jednoznačný," hodnotila Ivana.

Po vyřazení Jihlavy přišla Ostrava. „To byl zatím nejtěžší zápas. Soupeřky byly důrazné a o hodně tvrdší než na co jsme byly zvyklé ze II. ligy. V tom byl rozdíl. Ale jinak jsme se s nimi herně srovnaly. Uhrály jsme 2:2 a teď je cíl jasný postup. Doufám, že se nám to podaří," dodala.

V kádru trenéra Jaroslava Gajdoše je téměř vše ok, jen střelkyně Červeňáková má natažený sval. „Snad odehraje alespoň poločas. Proti Ostravě doufám, že vstřelíme gól jako první. Ale pak nesmíme přestat hrát," věří kapitánka.

Začátek dnešního velemače je na hřišti v Krásné Studánce od 17 hodin.