„Kupodivu jsou tady všichni a nikdo se neprodal. Jsou tu i nějaké nové tváře, ale ještě přesně nevím, co jsou zač,“ říkal před oficiálním začátkem přípravy kapitán mužstva Petr Pavlík.

Jak on sám říká, tak zimní „galeje“ nemá rád asi žádný fotbalista a Pavlík není výjimkou. „Uvidíme, jaký to bude. Všichni se na to už těší, ale já už moc ne,“ dodal s úsměvem.

S týmem se připravuje také Tomáš Čížek, který je v současnosti oporou Sibiru Novosibirsk. „Přijel jsem si s klukama jen zatrénovat. Pak zase odjíždím do Ruska,“ řekl Deníku Čížek.

Plán přípravných zápasů Jablonce a termíny Tipsport ligy (TL):
TL sobota 8. ledna, 13.30 hodin: 1. FK Příbram – Baumit Jablonec (Eden). TL sobota 15. ledna, 13.30: České Budějovice – Baumit Jablonec (Eden). TL středa 19. ledna, 14.30: Viktoria Žižkov – Baumit Jablonec (Eden). TL pondělí 22. ledna, 13.00: Bohemians 1905 – Baumit Jablonec (TV, Eden). Středa 26. ledna, 15.00: Baumit Jablonec – Vlašim (UMT Jablonec, možná Vlašim). TL 29. ledna: na programu jsou finálová utkání Tipsport ligy. Středa 2. února, 14.00: Sezimovo Ústí – Baumit Jablonec (Vyšehrad).
Neděle 20. února, 15.00: Baumit Jablonec – Varnsdorf (Jablonec).
Od pondělí 10. ledna do soboty 15. ledna má tým na programu kondiční soustředení v Hotelu Sport v Jablonci, kde čeká trénink třikrát denně.
Od pátku 4. února do středy 16. února bude tým na Kypru, kde má v plánu odehrát čtyři přátelská utkání. Zatím jsou domluvení tito soupeři: Úterý 8. února: Dinamo Minsk (Rus.), čtvrtek 10. února: Tatran Prešov (SR), sobota 12. února: Mika Jerevan (Arm.), úterý 15. února: Rad Bělehrad (Srb.).
Složení kádru pro zimní přípravu 2011:
Brankáři – Špit, Frydrych, Valeš (ze Slavie); obránci – Beneš, Drsek, Huber, Jablonský, Krajčík, Uvíra, Zábojník; záložníci – Eliáš, Haurdić, Hovorka, Jarolím, Kovařík, Loučka, Michálek (z Brna), Pavlík, Piták, Vaněk (ze Slavie); útočníci – Kocourek (z Hradce Králové), Lafata, Pekhart, Vošahlík, Vukovič (z Kladna). Dále se s týmem připravuje hráč Sibiru Novosibirsk Tomáš Čížek, ten ovšem brzy zase odlétá do Ruska. Dále se k týmu připojili dva talentovaní mladíci ze Srbska.