Dlouho nevídaný počet gólů vsítil chrastavský Jakub Beneš do sítě soupeřů. Vždyť pětačtyřicet branek, které zaznamenal v krajském přeboru, nedokázal vstřelit ani průměrný klub v soutěžích. Ve 22. ročníku soutěže nejlepších fotbalových střelců Libereckého deníku mu tak patří suverénně první příčka. Za ním skončil Jaroslav Šikýř z VTJ Rapid (I. A třída 22 branek) a na třetím místě shodně s 21 góly Lukáš Soukup (Stráž B) a Pavel Lanc z Nové Vsi.

Nejlepší kanonýři za své výkony převzali peněžní vouchery od liberecké firmy Mobilplus, která soutěž sponzoruje.

„Byla to jednoznačně sezona snů. Jak Chrastavu tak mě posunula výš. Mě do druholigového Varnsdorfu a Chrastavu do divize," uvedl 25letý Beneš, který si devětkrát připsal hattrick. „Všichni z Chrastavy mi posun výš přáli, jen babička se ptala, proč kluky opouštím," přiznal Jakub, který ví, že celá sezona byla výborná. „Za čtyři roky, co jsem v Chrastavě hrál, jsme se zlepšovali. Rok v I. B třídě a I. A třídě a pak dva roky v kraji, stále se náš kvalitní tým dokázal zlepšovat a šel herně nahoru. V minulém ročníku náš mladý tým se zkušeným Jirkou Štajnerem hráli dobrý fotbal a já z toho těžil střelecky," připomíná střelec, který se také objevil v televizním přenosu při Galavečeru Synot ligy, kde předával cenu Davidu Lafatovi. „Byl jsem tam mezi vlivnými lidmi dost nesvůj, radši jsem mezi svými v Chrastavě u pivka," říká o televizních zkušenostech již varnsdorfský hráč, který aktuálně laboruje se zánětem v achilovce.

Jaroslav Šikýř táhl ve svých 35 letech VTJ Rapid Liberec I. A třídou, když se mužstvu nevedlo. Ale nakonec 22 branek pomohlo Rapidu k záchraně. „Sezóna byla špatná. Určitě jsme měli na víc, ale půl sezony jsme se trápili a hráli až do konce o udržení. Nakonec jsme se s odřenýma ušima zachránili," přiznává vysoký útočník, který je postrachem zadáků i brankářů. Branky dává každou sezonu, i když zmíněný příděl řadí k lepšímu průměru. „Mám to proti obranám těžké, ale nejtěžší to bylo proti sousedům z Ruprechtic. Tam jsem kromě pohárového utkání neuspěl. A hattricky jsem dal jen dva," říká hráč, jenž o sobě tvrdí, že je sice starý, ale rozhodně do starého železa nepatří. „V Rapidu pokračuji, jsem asi potřebný, a tak budu dál hrát, když bude potřeba," směje se „Šiky".

Lukáš Soukup (33 let) je se sezonou ve strážském béčku spokojený. „Máme v béčku super partu a řekl bych dobrá sezona i výsledkově a dařilo se mě i střelecky. Byly zápasy, které nešly v soutěži vyhrát, jako proti Chrastavě B, tam byla větší síla. Ale co jsme mohli, tak jsme vyhráli. Herně se vždy dá něco zlepšovat," podotýká Lukáš. Na 21. brance se podílely i proměněné penalty: „Postupně jsem je proměňoval, až na tu poslední proti Gasservisu, kdy mě zkušený brankář vychytal. Tím jsem zřejmě prohrál korunu krále střelců v okresním přeboru," dodává Soukup.

Devětadvacetiletý Pavel Lanc hraje v Nové Vsi třetím rokem, když přišel ze sousední Chrastavy. Střední záložník přesvědčil gólmany, že branky dávat umí. „Mohlo to být výsledkově lepší. Jenže je nás málo, tak do čtrnácti hráčů. A když dva chybějí, nemáme pomalu ani koho střídat. Škoda. V některých zápasech jsme určitě mohli vyhrát, hloupě se ztrácelo. Ale zase na to, kolik nás je, to zas tak špatné nebylo. Osobně jsem spokojený, že jsem prospěl mužstvu gólově, nebyl zraněný a mohl hrát pravidelně," uzavřel Lanc.