Juniorka libereckého Slovanu byla vyztužena o gólmana Koubka a útočníka Keriće. Soupeřem byl německý Neugersdorf, který postoupil do Regionalligy. K zápasu v dresu Neugersdorfu nenastoupil Jiří Liška, který se aktuálně stal asistentem nového trenéra Vragela da Silvy. Ale česká kolonie čítala pětici hráčů: Dittrich, Loučka, Penc, Němec a Šisler. Více jak hodinu byl fotbal vyrovnaný, ale v posledních pětadvaceti minutách Liberec třikrát inkasoval a zbytečně vysoko prohrál. „Hodinu jsme hráli dobře. Pak nás dva slepené góly v jinak v herně vyrovnaném zápase zlomily," zhodnotil trenér Pavel Čapek, jehož zklamali střídající hráči.

V samém úvodu se dostával do šance domácí Šisler, kterému zhatil možnost rychlým vyběhnutím Koubek. Za chvíli přišel závar libereckých hráčů, ale nikdo v dorážkách zblízka neuspěl. V 16. minutě si Němci připravili krásnou akci a gólu zamezil pádem proti balonu Bělíček. Obě strany moc šancí neměly, střely domácích nebyly ve finále přesné, Slovan sice brankáře překonal po slušné kombinaci, ale sudí viděl ofsajd.

„Do poločasu to nebylo z naší strany špatné, byl jsem s výkonem spokojený," přiznal Čapek. Skóre se změnilo v 50., kdy se po odvráceném rohu dostal ke střele Kusič a jeho volej byl překrásně přesný. Liberečtí po dvou minutách odpověděli kombinační akci, na jejímž konci byl v pádu dorážející Frimmel. A to ještě předtím střelu Barace vně vápna obránci zblokovali. Do útoku Neugersdorfu přišel Němec, který na mladíky z Liberce platil nejvíc. Po dalším z rohových kopů se prosadil technickou hlavičkou Kusič a domácí hodně ožili. Přišly další jejich šance, ale až po rohu hlavičkující Wolf měnil skóre. Slovan v těchto chvílích nehrál dobře. Kazil a hrál jen na útok. Toho využil Němec a po centru přidal čtvrtý gól. „Vyhořeli jsme na standardkách, z nich nás dorazili," dodal. Přesto závěrečné minuty vyzněly pro Liberec. Jenže paličem číslo 1 se stal rychlý Kaiser, který nejprve nevyužil své sólo, i když obešel gólmana. Pak přišla jeho střela zblízka do brankáře a následně sice netrefil gólmana, ale jen tyč. Mezitím se individuální akcí blýskl Tabeira, ale ani on nebyl přesný. „Opět to však byla kvalitní konfrontace, jen mrzí výše porážky," doplnil trenér.

Branky: 50. a 65. Kusič, 75. Wolf, 81. Němec 52. Frimmel. Liberec: Koubek (46. Konečný) Čuřík, Šustr, Pospíšil, Bělíček Barac (63. Tabeira), Bláha, Cal, Krejčí (60. Dydowicz) Kerić (46. Kaiser) Frimmel (60. Polívka).

Juniorka hraje další těžký zápas ve středu 22. července v Pardubicích.