Severočeské derby mezi Libercem a Jabloncem v rámci juniorské ligy zná svého vítěze. Svěřenci Petra Papouška a Petra Myslivce porazili na domácí půdě Jablonec 5:2. Slovan řádil v prvním poločase, kdy soupeře zostudil pěti góly, Jablonečtí v druhé části dokázali zápas už pouze zkorigovat.

Petr Myslivec hodnotil pozitivně především skvělou úvodní půli, kdy jeho svěřenci na hřišti jednoznačně dominovali. „ Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme předvedli dominanci se spoustou šancí a pěkných akcí, z čehož plynulo vedení 5:0. Druhou půli jsme odehráli v tempu staré gardy. Bez nápadu a pohybu,“ řekl trenér Slovanu. Ve druhé části totiž Liberec výrazně polevil, dostal dva góly, ale naštěstí jeho náskok byl na tolik velký, že Jablonec neměl čas na to, aby zápas výrazně zdramatizoval.

Severočeské derby bylo posledním duelem juniorky z v základní části. Liberec skončil na třetí příčce s jednobodovou ztrátou na druhou Mladou Boleslav. Jablonec naopak skončil na opačném pólu tabulky. Nepovedenou sezónu zakončil na poslední příčce.

FC Slovan Liberec – FK Jablonec 5:2 (5:0)

Branky: 8. Musa, 25. Micovčák, 29. Kazda, 38. Pázler, 44. Pázler – 67. Breda, 70. Šohaj
Karty: 23. Štěpánek (JAB), 86. Kozák (JAB. Rozhodčí: Vondrážka – Novák, Kříž. Diváci: 50

FC Slovan Liberec: Knobloch – Köstl, Lehoczki, Yu, Pázler. Baláž. Micovčák. Kazda, Musa, Dvořák (C), Gembický.