DUKLA PRAHA – SLOVAN LIBEREC 2:2 (0:1)

Novým mužem v dresu Slovanu byl 19letý a 190 cm vysoký gólman Olivier Vliegen z rezervy Anderlechtu Brusel. „Série bez porážky sice pokračuje, ale tak trochu zklamání to je, když vedete 2:0,“ přiznal trenér Petr Myslivec.

Liberec se úvodních dvacet minut na hřišti hledal, ale pak až do poločasu dominoval. Měl šance a pološance, které vyústily jen v jedinou trefu Toma Ulbricha. „Neproměňování bylo i zásluhou nekvalitního hřiště v Kazíně, kdy nám mnohdy zůstal míč pod nohou,“ podotkl Myslivec.

Utkání Liberce (v bílém) proti Pardubicím. Michal Bulíř (vlevo)
Hororový úvod: žádný bod, žádný gól. Liberec se na startu sezony střelecky trápí

Do druhého poločasu nevstoupil Liberec moc dobře, přestože navýšil náskok díky proměněné penaltě Koscelníka. Pak totiž v rozmezí deseti minut domácí dvakrát skórovali. „Už jsme Duklu tolik nepresovali a po ztrátách míče jsme inkasovali,“ řekl trenér, jemuž se hra zdála dost kostrbatá. Vyrovnání hosty otřáslo a domácím naopak narostla křídla. Takže nakonec byla remíza odpovídající. A nový gólman Vliegen, který je na zkoušce z Belgie? „Podal dobrý výkon a několikrát nás podržel. Za góly nemohl,“ uvedl Petr Myslivec.

Branky: 57. Štursa, 67. Vyleta – 18. Ulbrich, 54. Gembický. Rozhodčí: Váňa, ŽK: 0:1. Liberec: Vliegen – Köstl, Prokš, Ulbrich, Fukala – Koscelník, Petr (83. Baláž), Kazda (71. Vébr), Michal (71. Lehoczki) – Dorley, Gembický (90. Drahoš).