Jedenácti gólů dosáhl Jirouš v pouhých dvanácti zápasech, z toho ve dvou hrál jen část utkání. Dvakrát se synovi Pavla Jirouše, současného vedoucího A–mužstva FC Slovan, podařilo vsítit hattrick – v 6. kole v Karviné a v 16. kole v Třinci.

Proč nehraje odchovanec libereckého fotbalu doma? Po přechodu z dorostenecké kategorie nastupoval za tehdy divizní B–mužstvo, kde nastřílel několik gólů, ale zároveň pár šancí neproměnil a byl na internetové diskusi některými fanoušky označen za „spalovače“.

Poté odešel na hostování do Čáslavi. Po návratu byl opět půl roku v Liberci a dostal šanci hrát i za prvoligové A–mužstvo, bohužel zrovna v nešťastném období na startu sezony 2007/08, kdy se Slovan pod trenérem Zachem v tabulce potácel úplně jinde, než by si fanoušci představovali. „Ve velkém fotbalu jsem se tehdy rozkoukával. Tlak na výsledky tam byl velký. Pro mě by samozřejmě bylo jednodušší naskočit do rozjetého mančaftu, než být ve dvaceti letech v roli nějakého spasitele,“ vzpomíná na tyto doby vytáhlý forvard.

V průběhu podzimu 2007 se potom dohodlo jeho hostování v Příbrami, kde hrál do konce sezony a přispěl k postupu do 1. ligy. V letní pauze v roce 2008 došlo k nedorozumění a konfliktu s trenérem Příbrami Moralesem a impulzivní italský kouč jej bez milosti za zcela nevinný přestupek přeřadil do B–mužstva.

„Řešili jsme to s mým agentem panem Ondrejem Chovancem a naskytla se možnost změnit hostování v Příbrami za druholigový Sokolov,“ popisuje Martin Jirouš. „To jsem uvítal. Věděl jsem, že Sokolov je ambiciózní klub a také mi bylo známo, že jeho tehdejší trenér Martin Hašek měl o mě už dříve zájem. A musím říct, že nelituju. V Sokolově se mi líbí, je vidět, že klub má zájem zvedat se výš. A trenér Hašek ze mě dokázal dostat to, v čem jsou asi mé přednosti.“

V zimní pauze se ale situace změnila, Martin Hašek odešel do Sparty Praha. A zároveň se o jedenáctigólového druholigového kanonýra začalo ucházet několik jiných klubů, včetně prvoligových a včetně samotné Sparty. „Zájem mě těší a nepopírám, že i když jsem v Sokolově velice spokojen, prvoligové nabídce bych se nebránil. Jenže to, kde budu hrát, vůbec nezáleží na mně. Jsem kmenovým hráčem Liberce, Sokolov má na mě opci a já se musím podřídit dohodě klubů a manažerů,“ konstatoval Jirouš ještě před koncem přestupního termínu. Po něm je zřejmé, že jednání nedopadla, a liberecký útočník bude nadále hájit na jaře pod novým trenérem žlutozelené barvy druholigového Sokolova.