Trenér Štol v minulosti vedl ligové týmy Slovanu Liberec a Viktorie Žižkov. Nyní ještě absolvoval se současnou „17“ poslední dva přípravné zápasy proti Slovensku (v Uherském Hradišti 1:1 a v Němšové 3:1). „To byla poslední akce sedmnáctky. Nově tvořící se šestnáctka, kde jsem byl jmenován hlavním trenérem od 1. června, měla minulý týden první akci na Kouba Cupu, což je mistrovství republiky starších žáků krajských výběrů v Trutnově. Tam se udělala prvotní nominace a následně se padesát kluků z Čech a Moravy zúčastní prvního kempu v Třebíči,“ uvedl Štol.

Na kempu v Třebíči budou nějací hráči z našeho kraje?

Tam se utvoří výběr Čech a výběr Moravy a oba budou hrát na Memoriálu Františka Harašty v Rosicích u Brna. To bude ke konci července a z obou výběrů se pak vytvoří první reprezentační šestnáctka. Ze Slovanu Liberec tam jsou Černý a Janošík, z Jablonce Pavlata a Kubista. Bude záležet jen na nich, jestli se do dalšího výběru Čech dostanou. Toto jsou posledním rokem starší žáci, ročník 1993.

Co Vás jako reprezentačního trenéra čeká?

Máme naplánované akce, kterými jsou v srpnu třídenní soustředění, v září dva zápasy se Slovenskem, v říjnu dvojutkání s Rakouskem a na listopad je naplánované třídenní soustředění.

Mají šestnáctiletí nějaký vrchol – třeba své mistrovství?

Nemají. Rok však mají na to, aby se družstvo připravilo, dalo dohromady a za rok jako sedmnáctka bude bojovat o účast na mistrovství Evropy. Takže prvním týmem v dorosteneckém věku, který hraje o Evropu, je ten sedmnáctiletý.

Jste ještě trenérem staršího dorostu Slovanu Liberec ve II. lize. Budete vše stíhat?

Jako hlavní trenér u libereckého dorostu končím. Stíhat se to opravdu nedá. Měl jsem u reprezentace tři akce za sebou, takže to dost dobře nejde. Navíc si myslím, že příští rok by mohl liberecký dorost zabojovat o postup, protože zůstává devět hráčů, kteří budou doplněni o několik kvalitních hráčů z B dorostu. Proto si myslím, že bude starší dorost silný. Ale bude záležet na tom, jestli budou nějaké posuny do třetiligové juniorky. Já říkám stále dokola: je potřeba nechat dorost ze začátku pohromadě. jestli se chytne začátek sezony, šance na postup bude. Když se naopak nechytne, postup proklouzne mezi prsty.