Řeč je o Jiřím Dvořákovi (34 let), který je čerstvým držitelem trenérské profilicence UEFA. Ten vedl zejména mládež ve Slovanu Liberec, Teplicích, Českém Dubu a VTJ Rapid. S dospělými má zkušenosti jen s Ruprechticemi, které hrávaly I. A třídu. A nyní kývl na nabídku sportovního ředitele Josefa Jíchy z Bohemians.

„Známe se z mé stáže v Bohemians ještě za trenéra Urbana. Oslovil mě a já podepsal smlouvu do konce sezony. Ve VTJ Rapid jsem proto z časových důvodů skončil a tým, který chce postoupit do České ligy dorostu, převzal Michal Matouš,“ potvrdil Dvořák. V Bohemians je několik hráčů, kteří působili na Liberecku - Flachbart v Hlavici, Kincl, Pospíšil a také gólman Rodinger ve Slovanu.

Tým vede Jaromír Jindráček. „Kluky jsem předtím neznal, s Jindráčkem jsme seděli při studiu trenéra v lavici spolu s Váchou. S Jardou jsme si byli názorově blízcí, což asi sehrálo roli při mém angažmá,“ poznamenal. Mladý trenér byl na stáži kromě Bohemians zejména v Liberci, a to jak u Csaplára, tak i u Lavičky. „Snažil jsem se mít oči otevřené a něco pochytit. Také mi hodně daly Teplice, kde jsem mohl být v blízkosti trenéra Rady. Novopečený asistent Bohemians je samozřejmě z angažmá nadšený, i když cesta týmu vzhůru bude jistě moc a moc náročná.

„Ještě je před námi sedm kol, takže se hraje o jedenadvacet bodů. Určitě se ještě pokusíme zachránit. Každopádně to budou pro mě obrovské zkušenosti. Navíc mi Jarda dává při trénování hodně prostoru,“ potvrdil Dvořák, který od divizního dorostu naskočil trénovat partu dvaadvaceti chlapů, z nichž je devět cizinců a řada z nich má fotbalově hodně za sebou.