Po odstoupení béčka Nové Vsi a anulování jejích výsledků se tabulka okresního fotbalového přeboru Liberecka stala méně přehlednou, protože některé týmy mají o zápas méně. Přesto je po víkendovém kole jasné, že Doubí B se díky výhře na hřišti poslední Horní Řasnice dostalo na dostřel vedoucí Osečné, jež měla volno a má zápas k dobru.

Nové Město utrpělo druhou jarní ztrátu, když doma nečekaně podlehlo v derby Jindřichovicím. Poprvé na jaře vyhrálo Jablonné, podařilo se mu to ve venkovním utkání proti Vratislavicím v Doubí. Další výhru hostů v tomto kole si přivezl Gass Mníšek
z Frýdlantu, který po výtečném úvodu jara tak trochu ztrácí dech. Mníšecký Brückler v tomto utkání zaznamenal hattrick.

Krásná Studánka B rozstřílela Dětřichov a dostala se ze sestupových příček, na nichž setrvávají Horní Řasnice a Hlavice. Ta dostala ve Višňové čtyři góly i díky hattricku Radka Mrázka. V šesti utkáních padlo 30 gólů, což činí slušný průměr 5 na zápas.

Frýdlant B – Gass Mníšek 4:5 (1:4)
Ve Frýdlantě se hrál útočný fotbal, skóre otevřel už v úvodní minutě mníšecký Brückler. Do 12. minuty viděli diváci pět přímých střel na branku! V 22. hosté navýšili své vedení zásluhou Smejkala, ale hned za minutu snížil domácí Plesar na 1:2. Poté však v první půli už stříleli góly jen plynaři, kteří byli v této fázi zápasu jasně lepší. Brückler v 32. a M. Šolc v 42. stanovili poločasové skóre na 1:4. Po změně stran domácí vyrovnali hru, i když
v 53. zaznamenal svůj třetí zářez Brückler a bylo to ostudných 1:5. Poté se Frýdlant zmátořil a dovedl ještě utkání k dramatickému konci. V 72. se pěkně trefil Šindelář z trestného kopu, v 77. přidal svou druhou branku Plesar a v 88. snížil Stýbal na konečných 4:5.
Branky: 23. a 77. Plesar, 72. Šindelář, 88. Lub. Stýbal – 1., 32. a 53. Brückler, 22. Smejkal, 42. M. Šolc. Rozhodčí: Špecián, ŽK: 1:0, 50 diváků. Frýdlant: Götz – Dědek (22. Kaplan), Mauer (32. Uhrik), Vocásek, Záruba – Částek, Lub. Stýbal, Šindelář, Plesar – Peml (55. Buřita), Šlejtr. Gass Mníšek: Tošner – Jan Louda, Macháček, Zelený, J. Šolc – Lednický, Smejkal, M. Šolc, Brückler – Jakub Louda (60. Chlum), Švanda.

Nové Město – Jindřichovice 2:4 (1:0)
Utkání mělo v prvním poločase vyrovnaný průběh. Po vedoucím gólu novoměstského V. Černého už v 6. minutě se dostali krátce do převahy hosté, od 20. minuty se zápas opět vyrovnal. V. Černý měl po svém úniku možnost zvýšit vedení, ale neproměnil a po přestávce toho mohli Novoměstští hořce litovat.

Koutský a Tichý totiž otočili skóre a po brance Hrocha vedly Jindřichovice v prestižním derby už o dva góly. Pak ještě domácí dvakrát podržel gólman Kocourek, který vytáhl v 75. výtečný trestný kop Lexy a poté jednu další šanci hostů. V 80. se sice Hniličkovi podařilo snížit na 2:3, ale druhý úspěch Hrocha tři minuty před koncem definitivně rozhodl o překvapivém vítězství hostů.
Branky: 6. V. Černý, 80. Hnilička – 70. a 87. Hroch, 55. Koutský, 59. Tichý. Rozhodčí: Mizera, ŽK: 1:1, 60 diváků. Nové Město: Kocourek – K. Suk (62. Hnilička), V. Černý (55. L. Suk), Kadera, Jalovičár – Bruský, Šindler, David, Kolenkár – Bartoš, O. Černý. Jindřichovice: Rezler – Lexa, Přibyl (26. Soukup), Petrovič, Tichý – Koutský, Hroch, Knapp, Andrš – Forman (89. Masár), Lopuszynski.

Krásná Studánka B – Dětřichov 6:1 (4:0)
Studánka zaskočila soupeře výtečným nástupem do zápasu. Již ve 3. minutě šla po spolupráci Hájka s Pojslem do vedení, o tři minuty později přehodil M. Herman brankáře, a bylo to 2:0 a Dětřichov nevěděl, co hrát. Domácí jeho hráče důsledně presovali a nedovolovali jim rozehrávku. Hosté ohrozili branku domácích jen jednou za celý první poločas, ale bez úspěchu, naopak v 36. Pojsl po přihrávce Hájka a v 40. Jirousek po pasu za obranu navýšili vedení Studánky na 4:0. V 59. Kocián po pár minutách pobytu na trávníku a po chybě domácí obrany snížil na 4:1. Hosté hrozili i dál, například Koťátko šel sám na Vrábela, který nejen v této situaci své mužstvo podržel. Aktivitu Dětřichova zbrzdil v 66. Hájek, jenž se prosadil hlavou po rohovém kopu. Když v 74. Hak využil přesného centru Hoška ke zvýšení na 6:1, hosté odpadli a utkání se již dohrálo bez změny stavu.
Branky: 3. a 66. T. Hájek, 6. M. Herman, 36. Pojsl, 40. Jirousek, 74. Hak – 59. Kocián. Rozhodčí: Novák, ŽK: 1:2, 50 diváků. Krásná Studánka: Vrábel – Saska, Hošek, Soukup, Z. Herman – Balický (70. Palán), M. Herman, T. Hájek, Jirousek – Pojsl, Hak. Dětřichov: Preissler – Zimmermann, Nejedlo, Kareš (68. Netolický st.), Vízner – Patrman, Ráž, Lachman (50. Kocián), Štěpánek (71. Prokopec) – Koťátko, Vágner.

Horní Řasnice – Doubí B 0:2 (0:1)
Ve vyrovnané první půli se hrálo spíše od vápna k vápnu, oba celky se dostávaly dopředu převážně nakopávanými míči, až v 43. minutě hosté prakticky ze své první šance dokázali skórovat zásluhou Vévody. Tři minuty po přestávce po faulu v rohu velkého vápna kopalo Doubí penaltu, kterou T. Gruncl proměnil na 0:2. Domácí se poté snažili, dvakrát vykopávali hosté
z brankové čáry, šance vznikaly i po dlouhých autových vhazováních. Skóre se však již nezměnilo a poslední celek tabulky opět prohrál, naopak rezerva Doubí se vyšvihla na druhé místo v tabulce o bod za vedoucí Osečnou.
Branky: 43. Vévoda, 48. T. Gruncl z pen. Rozhodčí: Zaplatílek, ŽK: 3:3, 70 diváků. Horní Řasnice: Chlebek – Sekáč, Chadt, R. Haloun, Halík – Franc, Krýcha, Stránský, Benda (66. Lenhart) – Hrevuš (60. Dešt), Skabrouth. Doubí: Lajtar – Zeman, P. Gruncl, Salaba, Beneš – Zikmund (90. Sýkora), Kotek, Vévoda (78. Košek), T. Gruncl – Cverčko, Tříska (58. Hastrdlo).

Vratislavice – Jablonné 0:1 (0:0)
Zápas plný nepřesností na obou stranách příliš pohledného fotbalu nenabídl. Hosté, kteří předtím na jaře získali jen jediný bod, se zpočátku soustředili hlavně na obranu, ale po brejcích se dostávali do občasných šancí, při nichž Vratislavické podržel brankář Jirák. Ani domácí nenakládali se svými příležitostmi příliš komfortně, takže do kabin se šlo po první půli za stavu 0:0. Obraz hry se nezměnil ani v druhém poločase a o výsledku zápasu rozhodl prakticky jediný brejk, který se vydařil jablonskému M. Kovalevovi v 73. minutě. Vratislavice se poté vrhly do útoku, vytvořily si převahu a měly dvě vyložené šance. Jednou však zachránil Jablonné brankář Rýdl a jednou domácí útočník netrefil branku. Jablonné zvítězilo na jaře vůbec poprvé po čtyřech porážkách a jedné remíze.
Branka: 73. M. Kovalev. Rozhodčí: Svinka ml., ŽK: 1:4, ČK: 78. Nešvera (Jablonné), 30 diváků. Hráno v Doubí. Vratislavice: Jirák – Čermák, Jiskra, Preissler, Hůza – Hlava (75. Sandleiter), Slavík (78. Šída), Vrána, Mätzelt (71. Zejbrlík) – Žabka, Šidák. Jablonné: Rýdl – Nešvera, Šimon, J. Kovalev, Veštčík (74. Jiráček) – Pavlas, Kotek (62. Velecký), Štáfek, M. Kovalev – Netík, Vejskrab.

Višňová B – Hlavice 4:1 (1:0)
Výtečnou kulisu vytvořilo zápasu ve Višňové osm hlavických roztleskávaček s bubeníkem a trumpetistou, které ocenili aplausem i domácí diváci. Ti mohli zatleskat ve 3. minutě také domácímu Mrázkovi, jenž utěšenou bombou ze 30 metrů otevřel skóre. V 6. mířil višňovský T. Mazánek
z přímého kopu do šibenice, ale hlavický gólman Novotný střelu zlikvidoval. Podobnou ránu zaznamenal v 28. také Labský, Novotný byl opět na místě. Hosté měli za celý první poločas jen jednu vážnější možnost, kterou nevyužili, podobně jako domácí Štrbák po přihrávce Bufáka v 45. minutě, když z malého vápna překopl branku Hlavice. V 48. měl na noze vyrovnání hlavický Zejbrlík, jehož střelu
z trestného kopu brankář Ležovič vyškrábl s vypětím všech sil. V 54. Višňová zvýšila na 2:0, když po rohu Labského se Mrázek trefil hlavou.
V 62. pak Radek Mrázek po přihrávce Kepra dovršil hattrick a bylo to 3:0. V 80. zahrozili hosté, ale Hozák ani Zejbrlík
v koncovce neuspěli. Naopak
v 86. se podařila krásná narážečka Štrbákovi s Labským a druhý jmenovaný zvýšil na 4:0. Čestný úspěch Hlavice zaznamenal v 88. minutě brankář Novotný, kterého po ruce domácích v šestnáctce vyzvali spoluhráči k exekuci pokutového kopu – 4:1.
Branky: 3., 54. a 62. Mrázek, 86. Labský – 88. brankář Novotný z pen. Rozhodčí: Paulů, ŽK: 1:0, 120 diváků. Višňová: Ležovič – Machek, Pařík, Martinů, T. Mazánek (65. Kocián) – Bufák, Labský, Mrázek, Štrbák – Bláha (46. Fidler), Jos. Kepr ml. Hlavice: Novotný – Koptík (61. Želechovský), Arlt, Kočí, Malý – M. Rolf, Kopáč (58. T. Rolf), Jíra, Hozák – Zejbrlík, Hroch (52. Najman).