Letošní sezóna nejvyšší fotbalové ženské soutěže je již minulostí. A nutno říct, že z pohledu Liberce byla výjimečná. Svěřenkyně Josefa Lex se totiž propracovaly mezi tři nejlepší celky a celkové třetí místo v letošní sezóně je obrovský úspěch a příslib do budoucna, že takhle by to tedy šlo!

Jak sám poukazuje trenér fotbalistek Slovanu Liberec Josef Lexa. Základní část, ve které jeho svěřenkyně skončily na třetí příčce byl nadplán se kterým se příliš nepočítalo. „ Před sezónou jsme si řekli, že ideální by bylo čtvrté místo. V lepším umístění nám pomohla i obměna kádru Slovácka,“. V tuzemské soutěži asi nikoho nepřekvapí, že si to téměř každoročně rozdají o titul dva týmy, které jsou výkonnostně úplně jinde než ostatní celky, a to pražská Slavia a Sparta.

VELKÉ ROZDÍLY MEZI TÝMY

Například Sparta nastřílela v základní části přes 101 branek a inkasovala jich pouze 7. Velmi podobně je na tom i Slavie. A třetí Liberec? Jen 19 branek! I tak to ale na třetí příčku stačilo. „Celkově sezónu hodnotím velmi pozitivně. Je to pro nás historický úspěch,“ podotkl Lexa. Ten si chválí především přístup svých svěřenkyň, které plnily pokyny, dodržovaly taktiku a především statečně bojovaly.

„Sešly se holky, který ty fotbal baví a chtějí něco dokázat. Vzaly to za správný konec,“ notoval si trenér Slovanu.V mistrovské části, která následovala po té základní se o ve skupině o titul utkaly čtyři týmy. Kromě výše dvou zmiňovaných pražských týmů i Liberec a Slovácko a Severočešky zakončily celkové působení letošní sezónou na třetí příčce. Dá se ale očekávat, že pro další ročník přijdou změny,

LIBEREC PŘIJDE O HVĚZDU

„Nebude v našich možnost nějak posílit, protože soutěž hrajeme z větší části amatérsky. As dá se očekávat, že přijdeme o Simonu Necidovou, kterou si Slavia stáhne zpátky,“ svěřil se Lexa. Ten tak poukázal na to, že nejlepší hráčky logicky odchází do Sparty, nebo do Slavie. „Tyto dva týmy jsou přeci jen jinde. Hráčky mají smlouvy a berou peníze,“ dodal bývalý český obránce. S jakým týmem bude obhajovat trenér Josef Lexa třetí místo se ale teprve uvidí.

A jak rodák z Varnsdorfu říká. „Tím, že hráčky nemají profesionální smlouvy, je potřeba, aby je hra především bavila, a to se děje“. Bývalý hráč Slovanu Liberec, jenž má na kontě 175 odehraných zápasů teď po náročné sezóně odpočívá, ale sport je pro něj vášeň. Mistrovství světa v ledním hokeji, které právě probíhá sleduje z pohodlí domova a dodává. „Věřím, že máme na to uhrát nějakou medaili. O úspěchu rozhodne jen jeden zápas, a to čtvrtfinále. Máme takový kádr, který může pomýšlet i na zlato. Doufám, že ta medaile cinkne.“