Druholigové fotbalistky Slovanu Liberec zakončily svoji pouť soutěží jasným vítězstvím nad Uraganem Ústí nad Labem. Trenéři Slovanu nechali odpočívat pět hráček základní sestavy, aby rovnoměrně rozvrhli síly před nastávajícími dvěma zápasy druholigové baráže o postup do nejvyšší soutěže.

Slovan Liberec – Uragan Ústí nad Labem 10:0 (5:0)

Na těžkém terénu ve Stráži nad Nisou se hostující hráčky okamžitě soustředily na obranu a byly zalezlé před svojí šestnáctkou a v ní. Liberecké byly stále v tlaku a útočily. Na branku se čekalo jen do 7. minuty, kdy se prosadila Mikysková. Stálá převaha nebyla dvacet minut přetavena v další góly, protože ve vápně, kam se domácí snadno dostávaly, nebyl prostor pro koncovku a navíc mnohdy zůstávaly po kotníky viset v bahně. Pokyn zněl jasně – střílet z dálky. To Liberecké pochopily a po spršce střel přišly čtyři úspěchy do poločasu. Po přestávce přišlo na hřiště pět čerstvých hráček Slovanu, které nakonec v pohodě nastřílely Uraganu dalších pět branek a završily jasnou výhru desítkou. „Výsledek je odpovídající, i když to mohlo být vyšší vítězství," podotkl manažer FC Slovan Antonín Lukáč.
Branky: 55. a 70, Jarchovská, 7. Mikysková, 26. Jedličková, 32. Friedrichová, 39. Kutifelová, 42. Jeřábková, 78. Matějková, 80. Pomijová, 87. Pižlová. Liberec: Salacká – Hančová, Kovářová (46. Pižlová), Jeřábková (46. Matějková), Müllerová – Černá, Mikysková, Kutifelová (46. Pomijová), Tatíčková – Jedličková (46. Jarchovská), Friedrichová (46. Brázdová).

Dnes od 17 hodin nastoupí Slovan Liberec na jižní Moravě k prvnímu ze dvou barážových utkání o vítěze II. ligy. Soupeřem bude Zbrojovka Brno, odveta se hraje v sobotu 7. června od 11 hodin na městském stadionu. „Jedeme ráno a rozcvičení budeme mít 
v Ivančicích, kde fotbalově začínal náš ředitel Libor Kleibl. A pak nás čeká hřiště v Rosicích, kde se Zbrojovkou hrajeme," dodal Lukáč.