Jeho trefa z 59. minuty, kdy tečoval střelu Bořka Dočkala, vynesla 33letého útočníka doslova mezi legendy. Byl to totiž Nezmarův stý prvoligový gól a tím pádem vstup do Klubu ligových kanonýrů. Nezmar měl už předtím několik šancí a v 28. minutě dokonce „nůžkami“ trefil tyč Sňozíkovy branky.

Občas bylo až úsměvné, jak liberečtí hráči v koncovce hledají jen a jen Nezmara. Breznaník třeba už z boku mohl z výhodné pozice pálit, ale zbytečně ještě míč prostrkával na obsazeného útočníka, který si na Sňozíka na konci poločasu nepřišel ani druhým hlavičkovým pokusem.

V 59. minutě obranná hradba Pražanů povolila. Inkasovali smolnou branku, která však na hřišti i v hledišti rozpoutala euforii. Nezmar ještě dlouho po své jubilejní trefě přijímal gratulace spoluhráčů a vychutnával si ovace nadšených diváků.

Trenér Slovanu Petr Rada k Nezmarově stovce poznamenal: „Každý, kdo takového čísla dosáhne, tak musí mít velkou kvalitu. Honza si díky svému přístupu zaslouží být mezi těmi velkými hráči, kteří už stovky dosáhli. Jsem rád, že na ten gól nečekal moc dlouho. Podle mě nezůstane jen u těch sta branek.“

„Je to pro mě velká čest, že jsem v takové společnosti,“ reagoval Nezmar na skutečnost, že se zařadil po bok legend z Klubu ligových kanonýrů, který nyní čítá 59 jmen. A jsou mezi nimi například Josef Bican, Oldřich Nejedlý, Josef Kadraba, Tomáš Skuhravý, Ladislav Vízek, Pavel Kuka, Horst Siegl nebo třeba bývalý trenér Liberce Stanislav Griga.

„Můžu poděkovat všem skvělým spoluhráčům, se kterými jsem v kariéře hrál,“ líčil hrdina dne Nezmar. Jeho spoluhráč Jiří Štajner poznamenal: „Je to na smeknutí, navíc Honza začal hrát ligu později, v nějakých dvaadvaceti letech, takže je to určitě velmi dobrý počin a svědčí to o jeho kvalitách. Dnes dal svůj typický gól. Mohl dát stý už nůžkami v první půli, ale to by se k němu ani nehodilo, on musí dát takovýhle,“ smál se Štajner.

Nezmar přitakal: „Dopadlo to tak, jak jsme plánovali. Tedy že mě někdo nastřelí. U těch nůžek jsem si fakt říkal, že by byla blbost, kdybych stý gól dosáhl takhle. Na ten haluzový gól jsem si prostě musel počkat,“ smál se kanonýr, jehož prý zahozené šance z prvního poločasu nerozhodily. „Člověk to musí hodit za hlavu a jít za dalšími šancemi. Ale u té první hlavičky ze třetí minuty jsem si nadával, že jsem blbec.“

Pokořený brankář Radek Sňozík v pátek inkasoval první gól od Nezmara v kariéře. Libereckému forvardovi ale významný milník přál. „Až to bude za deset let pouštět dětem, tak jim bude popisovat, jak překonal strejdu Sňozíka. Asi dlouho teď budu v televizi u nich v obýváku,“ reagoval Sňozík.
Jan Nezmar prožívá velmi šťastné období. Před dvěma týdny se mu narodil syn, v posledních čtyřech zápasech nasázel pět branek a nemusí se už stresovat otázkou, kdy jubilea dosáhne. „Kdyby se to čekání prodlužovalo, tak by nad tím člověk možná začal až moc hloubat a babrat se v tom,“ uvedl Nezmar.

Liberečtí fotbalisté tak takřka nevyjdou z oslav. „Dneska si sedneme a trochu to oslavíme,“ plánoval Nezmar v pátek večer. „Ale od pondělka musíme zase začít s tvrdou prací. Trenér Rada nás drží u huby.“

Ze svých sta branek nastřílel Jan Nezmar 58 za Liberec (2002-2003, 2007-2010), 24 ve slovenské lize za Ružomberok (2005-2006), 10 za Slovácko (2003-2005) a 8 za Opavu (1999-2000). V dresu Opavy vstřelil svůj první prvoligový gól 31. července 1999 v utkání v Teplicích, kde pokořil exlibereckého brankáře Libora Macháčka.