Zatímco ligový kádr Slovanu Liberec byl včera na zdravotních testech v Praze, juniorka vstoupila do přípravy ostrým tréninkem na umělé trávě stadionu U Nisy. V kádru trenéra Pavla Čapka dochází k několika změnám. Uruguayský útočník Federico Tabeira zůstává na hostování v rodné zemi, jeho krajan Sebastian Cal se zapojí do přípravy áčka s trenérem Jindřichem Trpišovským, kde bude působit i Karel Knejzlík a také Ondřej Machuča. Knejzlík by mohl případně působit ve druholigovém Varnsdorfu.

Otazník visí nad angažmá obránce Henzla a také středopolař Dydowicz si hledá angažmá. Lukáš Kaiser skončil s fotbalem ve Slovanu v závěru podzimu a jeho kroky směřují zřejmě do Dobrovice. „Se mnou začnou přípravu z těch starších Jiří Pimpara a Vojtěch Hadaščok. Novými jsou Erik Micovčák, který již ve Slovanu působil a také Tvrzník z Mladé Boleslavi," potvrdil Čapek. Dvacetiletý záložník Micovčák odehrál na podzim sedm zápasů za druholigovou Lokomotivu Košice. O dva roky starší obránce Břetislav Tvrzník nastupoval za třetiligový Kolín.

Kádr je zatím v prvních dnech přípravy v počtu patnácti hráčů a dvou gólmanů. Včera trénoval i Janošík, který půjde spolu s Douglasem Djikou na testy do Třince. Vedle Hadaščoka, který se vrátil z Příbrami, vyklusával i Káva (naposledy Hradec Králové). „Od čtvrtka do soboty jsme na soustředění v Heřmanicích a ve středu absolvujeme v Praze zdravotní testy. Prvním přípravným zápasem bude příští středu na umělce U Nisy německý Neugersdorf, celkem sehrajeme osm přátelských utkání," potvrdil trenér.

Juniorka Slovanu jako třináctý celek tabulky vstoupí do soutěže 21. února zápasem na Dukle v Praze.