Liberec – Zápas kola se hrál ve fotbalovém přeboru Liberecka v sobotu v Jablonném v Podještědí. Šlágr o první místo v tabulce nabídl kvalitní fotbal, sedm gólů, hattrick domácího Víta Šimona a přinesl třetí prohru béčka Chrastavy v řadě. Tatran Jablonné se osamostatnil na první příčce, na druhé místo se za něj vyšvihl Gasservis. Liberečtí plynaři jsou spolu s Jablonným jedinými dvěma týmy, které nadále zůstávají bez porážky.
V kolonce výher už není žádná nula. Prvního vítězství se dočkala konečně i Raspenava, když její hráč Šindelka pět minut před koncem rozhodl zápas v Žibřidicích.
Na posledním místě v tabulce zůstává Horní Řasnice. V sobotu utrpěla sedmou porážku za sebou, ačkoli na hřišti Gasservisu v Mníšku vzdorovala 84 minut…
Oba nedělní zápasy přinesly překvapení v podobě domácích porážek Višňové B od Stráže nad Nisou B a hejnické rezervy od Nového Města pod Smrkem.
Střelcem kola je autor hattricku Vít Šimon z Jablonného, po dvou gólech vsítili Daniel Slabý z Vesce, Pavel Bartůněk z Nové Vsi, Tomáš Oberreiter ze Stráže a Jan Šindler z Nového Města. Padlo stejně jako před týdnem 34 gólů, což je průměr na zápas 4,86, celkem 273 (průměr 4,96). Bilance domácí – hosté: v tomto kole 4 – 0 – 3, skóre 17:17, ŽK: 13:13, ČK: 1:0. Celkově od začátku ročníku 22 – 12 – 21, 142:131, ŽK: 81:84, ČK: 5:6.

Vesec – Nová Ves
5:3 (3:1)
Začátek zápasu probíhal v režii hostů. V 7. minutě si domácí stoper šlápl na balon, Bartůněk se ocitl sám před veseckým brankářem a nezaváhal – 0:1. Posléze domácí vyrovnali hru, hrál se pohledný kombinační fotbal na obou stranách. V 19. přišel ze strany Vesce přetažený centr a Nezbeda se trefil do protipohybu brankáře na 1:1. Nová Ves sice byla na míči silnější, ale další góly přidal do přestávky Vesec. Oba si byly podobné jako vejce vejci: Slabý se dvakrát uvolnil z křídla doprostřed pokutového území a dvakrát zavěsil. Prvních deset minut druhé půle se odehrávalo v podobném duchu jako v první, hosté tvořili hru, ale se stavem 3:1 nic nedokázali provést. A naopak udeřili domácí, kteří během pěti minut zvýšili na 5:1! Nejprve v 55. Hejl vystihl novoveskou rozehrávku, v 60. přidal gól Vlach z brejku. Po třech minutách Bartůněk svým druhým gólem snížil na 5:2 a v závěru kvalitního duelu si Nová Ves vytvořila vcelku razantní převahu. V 82. byl její hráč podražen ve vápně a z nařízené penalty snížil Mrijaj na 5:3. Skóre se ještě mohlo na obou stranách měnit, ale nejprve domácí „nezbedný" Nezbeda z malého vápna minul prázdnou branku a v 88. podobně trestuhodně promáchl novoveský Dobiaš. Za zmínku ještě stojí, že 80 minut kvalitně odehrál ve středu zálohy Vesce Tomáš Brauner, který se den předtím, v pátek, stal novopečeným otcem a jeho Elinka tedy dostala od mužstva hned den po narození tříbodový dárek.
Branky: 24. a 30. Slabý, 19. Nezbeda, 55. Hejl, 60. Vlach – 7. a 63. Bartůněk, 82. Mrijaj z pen. Rozhodčí: Špecián, ŽK: 0:1. Diváků: 60. Vesec: Buchta – Linke, Dohnal, Hůlka, Hejl – Vlach, Brauner (80. Jilemnický), Pavlů (45. Bezděk), Slabý (77. Kalaš) – Gavor, Nezbeda. Nová Ves: Marek – Dobiaš, Malaga, Martínek, J. Havel – Lanc, Mrijaj, Novotný, Luk. Adam (25. Didi), Modrák – Bartůněk.

Žibřidice – Raspenava
1:2 (1:1)
Úvod duelu týmů ze spodních pater tabulky vyšel výborně domácím, když po rohovém kopu se přesně trefil hlavou Josef Kopecký a Žibřidice vedly. Hra byla v dalším průběhu vyrovnaná a odbývala se spíše uprostřed hřiště. Z ojedinělé akce však v 36. vyrovnal jiný Josef – raspenavský Koprnický po přímém kopu. Po přestávce se hra přitvrdila, přibylo také nepřesností. V urputném boji s minimem pohledných akcí domácí nedokázali dostat své útočníky do hry. Naopak Raspenava pět minut před koncem vstřelila po závaru před brankou vítězný gól zásluhou Šindelky a mohla se radovat z první výhry v tomto ročníku. Žibřidice prohrály po páté v řadě, klesly na předposlední místo a v sobotu si to v Horní Řasnici rozdají o Černého Petra…
Branky: 8. Josef Kopecký – 36. J. Koprnický, 85. Šindelka. Rozhodčí: Zaplatílek, ŽK: 3:4. Diváků: 95. Žibřidice: Peřina – D. Vávra, Josef Kopecký, Piskáček, Fejfar – Kučera, Kodet, Menšík, Jaček – Dobrovolný, Danczi. Raspenava: Matěj Urban – Koudelka, Balog, Mleziva, J. Koprnický – L. Koprnický, Pikous ml., Michal Zeman, Šindelka – Martin Zeman, Marek Matoušek.

Gasservis Liberec –
Horní Řasnice 1:0 (0:0)
Na mníšeckém pažitu se tentokrát odehrával poněkud nudný zápas, který fanouškům mnoho fotbalové krásy nenabídl. Ani jeden z týmů neoslnil, nikdo nic kloudného nevymyslel, hrálo se od vápna k vápnu. Gasservis měl v první půli dvě slibné možnosti, kterých nevyužil. Řídké střelecké pokusy hostů končily vedle nebo nad brankou. Plynařům v rozehrávce citelně chyběli oba stopeři Tomáš Macháček a Jiří Šolc, kteří byli v minulém kole v Raspenavě vyloučeni a dostali jednozápasový distanc. Přesto si domácí vytvořili po přestávce jakous takous převahu. V 73. běžel sám na branku Jakub Louda, gólman Straka jeho střelu srazil a míč, mířící do sítě, stačil ještě na brankové čáře doběhnout. Bodu se však Řasnice nedočkala, dělilo ji od něj šest minut. V 84. si po rohu naběhl na přihrávku střídající Martin Přibyl a jediným gólem rozhodl o nejtěsnější výhře Gasservisu, jež se tentokrát zrodila opravdu „s odřenýma ušima".
Branka: 84. Martin Přibyl. Rozhodčí: M. Šoun, ŽK: 1:0. Diváků: 50. Gasservis Liberec: Svinka – Hřeben, Hála (52. Zelený), Jedounek (41. Martin Přibyl), Bernášek (66. Bárta) – Lednický, Smejkal, Házi, Stříbrný – Jakub Louda, Švanda. Horní Řasnice: Straka – R. Haloun, J. Benda, M. Haloun, Dešt – F. Matoušek, P. Stránský, Halík, Sekáč – Krýcha, D. Benda (46. Franc).

Jindřichovice –
Vratislavice 2:1 (0:0)
Domácí odehráli první poločas úplně bez šancí, bez střely na branku. Vratislavice byly v úvodní pětačtyřicetiminutovce herně lepší, ale jejich hráči buď netrefovali mezi tyče, nebo byly před šestnáctkou jejich střely zblokovány. Po přestávce se hrál lepší, běhavější fotbal. Vedení se ujali hosté v 53. minutě, kdy přišla domácí ztráta míče uprostřed hřiště, rychlý brejk po straně, centr a bomba Abdumannabova pod břevno. Jindřichovice zvýšily obrátky a v 62. vyrovnaly. Míč prolétl k Petrovičovi, který pronikl do pokutového území a křížnou střelou ke vzdálenější tyči překonal Jiráka. Po chvíli mohly jít do vedení opět Vratislavice, ale výtečný přímý kop Šidáka do šibenice fantasticky vytáhl brankář Krause. Rozhodující moment zápasu se odehrál v 77. minutě. Po dlouhém výkopu Krauseho se vratislavičtí stopeři nedohodli, míč mezi nimi propadl a toho využil domácí náhradník Vondráček k sólovému úniku a vstřelení vítězné branky. V závěru došlo k nehezké situaci, když v nezaviněném souboji u postranní čáry s vratislavickým stoperem narazil domácí hráč nekontrolovaným pádem na zábradlí, měl vyražený dech a kvůli podezření na vnitřní zranění jej helikoptéra dopravila do nemocnice. Tam se naštěstí hrozba těžšího úrazu nepotvrdila, šlo „jen" o pohmoždění žeber a lehký otřes mozku.
Branky: 62. Petrovič, 77. Martin Vondráček – 53. Abdumannabov. Rozhodčí: Zelenay, ŽK: 0:2. Diváků: 69. Jindřichovice: Krause – Jakub Forman, Milan Matoušek, V. Kopecký, Dlouhý – Petrovič, T. Hroch, Koutský, Vančura (54. Martin Vondráček) – Netolický ml., Vig (62. L. Hroch – 86. Ležovič). Vratislavice: Jirák – Šída, Bergr, Šidák, Opatřil – Strauss, Dunayevskyy, J. Preissler, Žabka – Krejčík, Abdumannabov.

Jablonné – Chrastava B
4:3 (2:1)
Od prvních minut šlágru kola bylo znát, že spolu bojují přední týmy soutěže. Hrálo se ofenzivně, útoky se střídaly na obou stranách. V úvodu domácí Knolle přestřelil z dobré pozice. Hosté zahrozili sérií rohových kopů, s nimiž si domácí obrana poradila. Po faulu na Hetvera hezky vypálil z přímého kopu Opršal, ale chrastavský brankář Kosař jeho ránu vyrazil. V 27. však již Opršal otevřel skóre, když Hetver si předtím pohrál s obranou hostů, obešel několik hráčů a přesně přihrál před branku. V 30. minutě posoudil rozhodčí souboj o míč mezi Štáfkem a Jahodou jako faul domácího kapitána a nařídil proti Jablonnému penaltu, kterou bezpečně proměnil kapitán hostů Aleš Vávra – 1:1. V poslední minutě poločasu ale získali penaltovou výhodu i domácí: Knolle zatáhl míč až do vápna a byl nedovoleně atakován. Pokutový kop brankář Kosař Vítu Šimonovi vystihl a vyrazil před sebe, ale domácí útočník se štěstím z dorážky napodruhé rozvlnil síť a Jablonné šlo do kabin s jednobrankovým náskokem. Na začátku druhé půle Kosař vyrazil nebezpečnou střelu Vojtěcha Šimona a takřka z protiútoku Chrastavští po chybě domácí obrany zásluhou Marečka vyrovnali na 2:2. V 60. se jinak výborný Kosař dopustil hrubky a Vít Šimon ji potrestal, Jablonné šlo potřetí v zápase do vedení. O pět minut později byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Olbrich a hosté v přesilovce vrhli všechny síly do útoku. Přitom však v 70. zapomněli na rychlíka Víta Šimona, jenž svůj sprint zakončil propálením gólmana a završením hattricku na 4:2. Chrastavě se ještě podařilo nadprůměrné utkání zdramatizovat. Po rohovém kopu a skrumáži před brankou domácí Černý nešťastně usměrnil míč do vlastní sítě a bylo 4:3. Závěr zápasu se odvíjel ve velmi nervózním duchu, hosté v početní převaze tlačili a doslova mleli defenzivu Jablonného, ale domácí nakonec obětavostí těsnou výhru uhájili a bodově se osamostatnili v čele tabulky. Velmi dobrému střetnutí by možná více slušela remíza, ale domácí Tatran byl tentokrát šťastnější.
Branky: 45. po pen., 60. a 70. Vít Šimon, 27. Opršal – 30. A. Vávra z pen., 48. Mareček, 82. vlastní (M. Černý). Rozhodčí: M. Preissler, ŽK: 3:2, ČK: 65. Olbrich (Jablonné). Diváků: 100. Jablonné: J. Závůrka – Vojtěch Šimon (65. Velecký), Štáfek (55. Nešvera), Olbrich, Knolle – Kovalev (60. Vejskrab), Pavlas, M. Černý, Opršal (85. Liebezeit) – Hetver, Vít Šimon. Chrastava B: Kosař – Mareček (75. Krága), Szpyt, A. Stránský, Novák – Jahoda, Škarýd, Mazánek, Martin Urban – A. Vávra, Doležal.

Višňová B – Stráž B
1:4 (1:2)
Nečekaný, ale zcela zasloužený výsledek se zrodil v neděli ve Višňové. Domácí mohli v případě vítězství poskočit na druhé místo v tabulce, jenže dobře hrajícímu a fotbalovějšímu soupeři jasně podlehli. První šanci měla v 5. minutě Višňová, když se uvolnil a vystřelil Koťátko a brankář Šimek míč vyrazil konečky prstů. Na druhé straně prošel Oberreiter sám a jeho střelu z malého vápna vyrazil domácí gólman Závůrka na roh. Z něj však mířil balon přesně na hlavu strážského Soukupa a z ní do sítě – 0:1. Autor gólu byl při chuti, ve 14. minutě pronikl před pokutové území a jeho bombu Závůrka vyrazil, avšak na dorážku Budského z 20 metrů do šibenice už nestačil – 0:2. Domácí ovšem nesvěsili hlavy, hned po rozehrání se dostal míč ve velkém vápně ke Keprovi a ten prostřelil Šimka – 1:2. Stráž byla nadále aktivní, v 21. pálil Budský z 25 metrů krásně k tyči a Závůrka neméně krásně odvrátil na roh. O minutu později měl Závůrka další práci s ránou Oberreitera a opět vyrazil na rohový kop. V 45. minutě dostal Koťátko míč do běhu a před šestnáctkou byl sražen, což rozhodčí ocenil žlutou kartou pro viníka, ačkoli se jednalo o posledního obránce faulujícího v gólové šanci a za to se má udělovat okamžitě červená. Domácí se vůbec na mladého sudího hodně zlobili, protože rozdával podle jejich názoru nesmyslné žluté karty, zatímco jiné zákroky pouštěl bez patřičného karetního potrestání. To však nic nemění na tom, že Stráž byla v utkání lepší a dokazovala to i po přestávce. V 58. minutě ještě mířil Kapras z jasné pozice z 10 metrů vedle, ale v 60. po brejku hostů do otevřené obrany a chybě višňovských zadáků běželi Jirsa a Oberreiter sami na gólmana a tuto šanci zakončil Tomáš Oberreiter do prázdné branky na 1:3. Týž hráč po chvíli opět utekl a přesným zakončením nedal Závůrkovi šanci – 1:4. V 82. mohl výsledek zkorigovat domácí Koťátko, jenž dostal dlouhý výkop Závůrky do běhu, posadil na zem bránícího hráče Stráže, jenže zakončil vedle tyče. V 86. se ještě uvolnil před pokutovým územím Vágner, avšak ani on nemířil přesně. Stráž si již jednoznačné vedení pohlídala a připravila višňovské rezervě překvapivě její první domácí porážku v tomto ročníku.
Branky: 15. Kepr ml. – 60. a 69. T. Oberreiter, 7. L. Soukup, 14. Budský. Rozhodčí: Řezka, ŽK: 4:2. Diváků: 70. Višňová B: V. Závůrka – Martinů, Šolta (65. M. Koudelka), Machek, Ramzer – Netolický st., Vágner, Kepr ml., Mrázek – Bufák, Koťátko. Stráž B: Šimek – Valášek (36. Juris), Klokočník, Kapras, Pácalt (68. Hajer) – Hruboň, Jirsa, Škoda (34. Hnik), Budský – T. Oberreiter, L. Soukup.

Hejnice B – Nové Město
3:4 (1:2)
Nové Město, ač do neděle předposlední celek tabulky, se v Hejnicích předvedlo ve velmi dobrém světle. Už v úvodní čtvrthodině se ukázalo, kdo hodlá být na hřišti pánem. V 8. minutě domácí Matouš neuhlídal Šindlera, který utekl po lajně a zakončil gólem. Za pět minut na svém místě chyběl pro změnu Havel, byl z toho další únik, přihrávka před branku a dorážka Likavce na 0:2. Další dvě šance hostů zlikvidoval brankář Chmelík, zatímco Hejnice byly dlouho bezzubé. Nicméně po náhodném centru v závěru poločasu se dostal k zakončení Kinský a snížil na 1:2. Jednogólový rozdíl ale dlouho nevydržel, protože pět minut po změně stran Hejničtí opět neudrželi Šindlera, jenž svým druhým gólem upravil na 1:3. Hejničtí poté provedli změny v rozestavení, zapojili se více střídající hráči a když se v 71. povedla Sirůčkovi pěkná rána z přímého kopu, byli domácí opět na dostřel. Tlak Hejnic vyvrcholil v 78., kdy náhradník Fetr vyrovnal na 3:3! V euforii domácí chtěli strhnout zápas na svou stranu vítězným gólem, ale v závěru zapomněli na zadní vrátka a byli potrestáni. Kadera se prokličkoval, předložil Kolenkárovi a byl z toho vítězný gól na 3:4 a první import bodů do Města ze hřišť soupeřů v této sezoně.
Branky: 44. Kinský, 71. Sirůček, 78. Fetr – 8. a 50. Šindler, 13. Likavec, 87. Kolenkár. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 2:2. Diváků: 60. Hejnice: Chmelík – Milan Přibyl, Sirůček, Zrubec, Sýkora – Pecháček (35. Čivrný), Kinský (75. Fetr), Horčička, M. Havel (66. Teubner) – Malinský, Matouš. N. Město: Kocourek – O. Černý, Žlebek, Hübst, Ressel (46. Garčic) – Kadera, Kolenkár, Bartoš, Jalovičár – Šindler (90. David), Likavec.

1. Jablonné           8 5 3 0 25:13 18
2. Gasservis           8 4 4 0 20:8  16
3. Chrastava B       8 5 0 3 23:19 15
4. Višňová B          8 4 2 2 29:20 14
5. Vesec                8 3 4 1 20:11 13
6. Vratislavice        8 4 1 3 22:16 13
7. Stráž B              8 4 0 4 22:19 12
8. Nová Ves           8 3 2 3 30:31 11