Výsledek včerejšího „malého derby“ v ČFL na libereckém městském stadionu definitivně rozhodl o sestupu jabloneckého béčka do divize. Po prohře 1:3 s rezervou Slovanu Liberec již juniorka Baumitu nemůže čtyři kola před koncem třetí nejvyšší soutěže dosáhnout na 16. místo, které by mohlo teoreticky znamenat záchranu. Na 18. příčce ztrácí 12 bodů na šestnáctý Žižkov B, s kterým má horší vzájemné zápasy.

Naopak B–mužstvo Slovanu zvýšilo na 15. místě svůj náskok na čtyři body před Žižkovem a i když má v následujících kolech těžký los (jede do Hlavice a hostí střížkovskou Bohemku, již jistého vítěze soutěže), zdá se, že směřuje k záchraně.

Liberečtí fotbalisté se včera ujali vedení v 29. min., kdy Papoušek vysunul do křídla Lišku, jehož centr si srazil bek Uvíra do vlastní sítě - 1:0. Ve 32. minutě se domácí radovali podruhé. Po faulu v rohu vápna kopal penaltu Martan, který ji bezpečně po zemi k tyči proměnil - 2:0. Jablonečtí snížili v 69. minutě, kdy liberecký gólman Hosman lehce zaváhal při vyběhnutí a Hloušek ho přehodil a došel s míčem až do sítě - 2:1.

Pečeť vítězství Liberce však dal dvanáct minut před koncem Papoušek, jehož střela z trestného kopu z úhlu skončila po chybě gólmana Fendricha v síti - 3:1.

Jablonečtí mohli v 80. minutě zápas zdramatizovat. Po faulu na Vaňka zahrával sám postižený pokutový kop, ale Hosman napravil svoji předchozí chybu a střelu k tyči vystihl a vyrazil ji na roh.

Branky: 29. vlastní (Uvíra), 32. Martan z pen., 78. Papoušek - 69. D. Hloušek. Střely na branku 10:5, mimo 10:2, rohy 9:3, fauly 21:11, ofsajdy 3:4. Rozhodčí: Kotalík. ŽK: Pokorný – Rudolf. Diváků: 150. Liberec B. Hosman - Martan, Zieris (83. Štícha), Pokorný, Liška - Papoušek, Janů, Krystan, Daniel (66. Dostálek) - Suk, Vojta (59. Beneš). Trenér: Vodička: Jablonec B: Fendrich – Šulc, Uvíra, Huber, Havlín – Just (87. Šilhán), Patka, Vaněk, Simon (77. Kouřil), Daníček (58. D. Hloušek) – Rudolf. Trenér: Jiří Hloušek.