Domácí byli většinu derby aktivnější a svou převahu zúročili krátce po přestávce góly Michala Hubníka a Karla Pitáka. Jablonečtí si zahrají finále poháru po třech letech, o trofej se poměří 17. května v Chomutově s Mladou Boleslaví, která poslala ze hry Spartu.

Nový jablonecký kouč Roman Skuhravý si proti Liberci mohl vychutnat vítěznou premiéru na domácí lavičce, podpořenou postupem do finále poháru. „Měli jsme dva dny na to, abychom kluky přesvědčili, že ta neúspěšná série musí skončit. Chtěli jsme v nich probudit to, co měli na podzim. Celkem se nám to povedlo," těšilo Skuhravého, který v neděli večer nahradil odvolaného Václava Kotala. Ten skončil po debaklu 1:5 se Slavií.

Jablonečtí podle Skuhravého vyhráli po zásluze. „Podle mě jsme dominovali. Byli jsme agresivnější, zvolili jsme náročný způsob hry a od 75. minuty nám trošku začaly docházet síly. Za 90 minut jsme ale vyhráli jednoznačně zaslouženě," podotkl Skuhravý. Svou zásluhu na výhře nechtěl přeceňovat. „Není to moje vítězství, ale jednoznačně vítězství kluků. Ještě v neděli v sedm hodin večer by mě nenapadlo, že budu trénovat první ligu a že mě čeká finále poháru. Beru to tak, že je to zásluha trenéra Kotala a shoda okolností," uvedl skromně Skuhravý.

Výhra podle něj týmu pomůže především psychicky. „Jinak nic neřeší. Můžeme si to teď rozdat v Chomutově s Mladou Boleslaví, což bude krásný zážitek. Od této chvíle se ale soustředím na ligový duel v Jihlavě, kde chceme podat stejný výkon. Doufám, že jsme kluky přesvědčili k tomu, že ta cesta, po které chceme jít, bude fungovat," uvedl.

Liberecký trenér Jaroslav Šilhavý si posteskl, že jeho svěřenci nedokázali navázat na poslední dobré výkony, především na sobotní výhru 2:0 nad Spartou. „Minimálně jsme se tomu přibližovali v nasazení, pohybu a osobních soubojích. Bylo to v opačném gardu. Jak jsme na Spartu vyrukovali my, tak na nás dnes hrál Jablonec. Nevěděli jsme si s tím rady," připustil liberecký kouč.

Když Slovan přečkal poločas s bezbrankovým výsledkem, věřil Šilhavý, že domácí tlak poleví. „Ale bohužel jsme inkasovali ze standardky, které jsme dnes řešili špatně. Druhý gól jsme pak darovali soupeři sami. U nás padlo sedm gólů, tak jsme věřili, že nějaký můžeme dát. Nakonec jsme ho dali, bohužel neplatil pro ofsajd," podotkl Šilhavý, jehož svěřenci byli hodně nazlobení na sudího Michala Patáka. „Rozhodčí nám to neprohrál, Jablonec vyhrál zaslouženě," dodal ale Šilhavý.