V poločase sice domácí překvapivě prohrávali, ale po přestávce prokázal kanonýr David Lafata, že má střeleckou formu i v zimě. Nejprve vyrovnal z penaltu po faulu ústeckého gólmana na Vukadinoviće a v dalším průběhu přidal ještě dva góly.

„V první půli nám chyběl pohyb a dělali jsme hodně chyb,“ přiznal asistent trenéra Jablonce Jozef Weber. „Druhá půle ale už byla dobrá, zlepšil se pohyb, vytvořili jsme si řadu brankových šancí a dali krásné góly.“

BAUMIT JABLONEC - FK ÚSTÍ n. L. 5:2 (1:2). Branky: 21. Vukadinović, 60. Lafata z pen., 67. Lafata, 70. Kubista, 75. Lafata 28. Moulis, 40. Martykán. Sestava Jablonce: Špit (46. Valeš) Eliáš (46. Krajčík), Pavlík, Kubista, Zábojník (46. Novák) Vukadinović, Loučka (46. Piták), Jarolím (46. Vaněk), Just (46. Kovařík), Jurča (46. Pavlata) Lafata.