Pražané navázali na bezbrankovou remízu proti Teplicím z minulého týdne a po šesti zápasech si připsali také vůbec první vítězství pod trenérem Romanem Nádvorníkem. Žižkov, který Jablonci vrátil podzimní porážku 1:3, však ztrácí na nesestupové příčky dál šest bodů.

Hosté z Jablonce přitom do utkání vstoupili výborně: Piták si už ve čtvrté minutě přesnou střelou k tyči připsal pátý zásah v sezoně. Severočeši po 245 minutách přerušili střeleckou nemohoucnost, ale z vedení se radovali jen minutu. Domácí odpověděli hned z následující akce, když Kotyza z malého vápna nadvakrát šťastně prostřelil brankáře Špita.

Žižkov ve dvanácté minutě navíc utkání otočil. Zábojníkovu hrubku potrestal Bálek a bez problémů zakončil do opuštěné branky. Za dalších šest minut Sivrić přehodil váhajícího brankáře Špita a Žižkov tak poprvé v sezoně vstřelil v jednom zápase tři branky.

Jablonečtí vypadali otřeseně, často chybovali a prohrávali osobní souboje. Domácí naopak zahrozili dalšími pokusy Hílka a Sivriće.

Jablonci nepomohlo vzepětí ve druhém poločase a domácí kontrolovali svůj náskok. Hosté však zdramatizovali duel devět minut před koncem, když Lafatovu střelu dorazil za Kolářova záda střídající Třešňák. Vyrovnat dokonce mohl Kovařík, ale domácí gólman tentokrát podržel svůj tým výborným zákrokem. V poslední minutě pak pojistil výhru Žižkova svým druhým zásahem v utkání Sivrić, se třemi brankami nejlepší střelec Viktorie v sezoně.

Trenér Jablonce František Komňacký byl po zápase zklamaný z výkonu i přístupu svých svěřenců. „Zvláště v prvním poločase jsme podali přímo hrozný výkon, nevyrovnali jsme se s bojovností a elánem domácích. Dopustili jsme se neskutečných chyb v obranné činnosti. Ty naše jarní výkony, přístup hráčů, jejich nasazení a motivace, to je něco, co nás v všechny v tomhle okamžiku trápí a samozřejmě se to týká i mě jako trenéra. I já cítím, že by mužstvo potřebovalo nový impuls, přece jenom ta pátá sezona je dost dlouho a možná jsem se i já jak se říká okoukal.“