Jablonec, pro který je domácí pohár po jarním klopýtání v lize poslední reálnou šanci, jak proniknout do evropských pohárů, působil fotbalověji, ale k velkým šancím se nedostával.

Delače, jenž v domácí brance nahradil jedničku Daňka, tak zaměstnal pouze Jarolímův pokus z 34. minuty. V ospalé první půli nakonec mohli jít do vedení Jihočeši, Otepka ale v gólové šanci pouze napálil Špita.

Po návratu z kabin tempo hry vzrostlo. Dvakrát zahrozil hostující kanonýr Lafata, v šestém utkání po sobě proti bývalému klubu ale skórovat nedokázal. Nejlepšího ligového střelce nejprve vychytal Delač a pak mu zhatil radost z gólu ofsajd.

Baumit měl sice opticky více ze hry, rozhodnout však mohli v závěru Jihočeši. Útočník Řezníček ale všechny své šance promarnil. Nejprve napálil tyč, pak mu sudí trefu kvůli předchozímu Klesově faulu neuznal a jedenáct minut před koncem ho v úniku vychytal Špit.

„Viděli jsme dobrý fotbal, co se týká nasazení a vůle hrát. Samozřejmě tomu chyběly góly, ale obě mužstva ukázala, že pohár chtějí vyhrát,“ řekl trenér Jablonce František Komňacký. „Finální přihrávka a zakončení nám teď nejde. Musíme být spokojeni, že Michal Špit chytil dva nájezdy soupeře.“

DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE BAUMIT JABLONEC 0:0. Rozhodčí: K. Hrubeš Mencl, T. Kovařík. ŽK: Řepka, Javorek, Lengyel, Otepka Lafata, Loučka, Piták. Diváci: 743. Sestavy: Č. Budějovice: Delač Riegel, Řepka, Lengyel, Novák Klesa, Otepka, Rýdel, Javorek, Sandro Řezníček. Trenér: Cipro. Jablonec: Špit Eliáš, Pavlík, Beneš, J. Kovařík Kopic (63. Vošahlík), Loučka, Piták, Jarolím (88. Vaněk), Třešňák (72. Haurdič) Lafata. Trenér: Komňacký.