Ivana Pižlová odchytala v ročníku 2017/18 celkem 21 zápasů, z toho 17 ligových a čtyři pohárové. V nich celkem 16x udržela čisté konto, což ji může závidět každý mužský protějšek.Ivana přišla ze Slovanu Liberec do Sparty na podzim roku 2016, když v minulosti působila sedm let v konkurenční Slavii. "Tam jsem titul nezískala, to se mi podařila až nyní se Spartou," potvrdila čerstvá mistryně.

Zatímco Sparta míří do základní skupiny Ligy mistryň, nad gólmankou visí otazník. "Sparta mi dala nabídku, ale já se rozhoduji, jestli budu pokračovat. Je to teď na mě a na rodině, jestli kývnu. Kdy jsem měla podepsat? Včera bylo pozdě," směje se sympatická blondýnka, která dojíždí na tréninky do Prahy třikrát týdně, takže pořádný záhul pro celou rodinus manželem Mírou a dětmi Kačkou a Nikolou.

Cesta za double nebyla nejlehčí a ještě šest kol před koncem vládla Slavia. "Neměly jsme sezonu vůbec dobře rozehranou, s titulem jsme nepočítaly. Před play-off jsme ztrácely na Slavii 5 bodů, pak se však po prvním utkání v play-off (1:1 na Slovácku) vyměnil trenér, a to významně pomohlo. Holky se psychicky zvedly a bylo to na hřišti znát. Už jsme neprohrály.," přiblížila závěr sezony. Pižlová začala sezonu za jedničkou Dorsey z USA, s níž se v brance točila. "Ale v derby 28. dubna se Slavii se zranila, takže jsem dochytala jak zápas, tak i celou sezonu. Takže jsem si odchytala to nejtěžší. Navíc ze zdravotních důvodů skončila i naše trojka, takže jsme s další gólmankou na mateřské byly dvě gólmanky - maminy. Ale zvládlo se to," tvrdí Iva, která chválí i 5. místo svého bývalého týmu Slovanu Liberec.

"Navíc je jejich brankářka v reprezentaci jako trojka," všímá si dění ve Slovanu. "A jestli jsem chytla druhou brankářskou mízu? Já ji mám pořád, prostě vždy připravená," dodává matka Nikoly a Kateřiny, které již sebou občas bere na tréninky. "Mladší Kačka hraje fotbal za Libereckou akademii a Nikola tancuje v A-stylu," dodává sparťanská brankářka.