Inferno Praha - Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Hned v úvodu měly gólovky hostující Nováková a Pižlová, ale bez efektu. Ve 14. minutě se před branku Libereckých dostaly prvně domácí. Liberecká obrana však dlouho otálela s odkopem, až domácí ze skrumáže dostaly balón za záda Dolejšové - 1:0.

Domácí se do poločasu dostaly před branku Liberce jen dvakrát, zato hostující se usadily před brankou Inferna s viditelnou snahou vyrovnat. Šancí měly aspoň na pět gólů, ale jejich střely skončily v náručí brankářky nebo v zámezí.

Do druhé půle šly Liberecké s odhodláním rychle vyrovnat a strhnout vítězství na svoji stranu. Ubíhající minuty jim ale víc a víc svazovaly nohy nervozitou. Jejich šance narážely na obranný val, kde domácím stačilo odkopávat. „Velmi špatná rozhodčí Rodová neviděla několik penaltových situací a zápas opět celkově nezvládla,“ podotkl manažer Antonín Lukáč.

To ovšem neomlouvá nemohoucnost hráček Slovanu dopravit míč do branky, i když nápor v posledních 25 minutách byl nevídaný. Ale většina střel byla nepřesná nebo byly sraženy. „Naše děvčata nastoupila zcela nekoncentrovaná a utkání podcenila. To se vymstilo v prvním poločase. Soupeř byl rychlý, důrazný a aktivní. Ani zlepšená aktivní hra ve druhém poločase, kdy jsme moc chtěli, ale při rostoucí nervozitě jsme nemohli trefit branku, změnu stavu nepřinesla,“ uvedl Pižl.

Liberec: Dolejšová – Kotková, Svobodová, Pižlová, Košková – Kovačovičová (46. Kšandová), Pomijová, Matějková, Filingerová – Boušková, Nováková.