Rozhodující zápas o černého Petra Vratislavice nezvládly a na rok jsou v I. B třídě. Frýdlant padl doma s velkými Hamry, stejně jako Stráž n. N. s Krásnou Studánkou. Pěkný kotel dostaly Hejnice ve Skalici a Doubí se rozloučilo se soutěží výhrou v Jilemnici.

Skalice - Hejnice 9:1 (4:0)

Domácí byli hned od začátku lepší a hned po pěti minutách vstřelil po rohu gól Nevrlý. Za šest minut prošel Hlavinka hejnickou obranou jako nůž máslem a bylo 2:0. První možnost hostů měl po přihrávce Severýna Ondřej Malinský ve 13. minutě. Pak se dvakrát blýskl zákrokem gólman Ráž. Ve 32. již překonaného Ráže nahradil na čáře L. Kobr. Od něj šel míč na Holuba a rychlý brejk zakončil O. Malinský. Byla to nadějná situace, ale gólem neskončila. Domácí, mocně povzbuzováni diváky, kteří nadšeně polykali pivo za deset kaček, vystřelili Najmanem a po teči bylo 3:0. V závěru půle napálil z 20 metrů míč do sítě Austen na 4:0. Hejnice ještě v 56. zahrozily samostatnou akcí Malinského, jenž sice prošel obranou, ale stopku mu vystavil gólman. Za dalších pět minut se však Hejnice dočkaly, když po přihrávce M. Malinského obstřelil brankáře Severýn. Jenže radost trvala chviličku a domácí během minuty vstřelil dvě branky. Hosté totálně propadávali a jejich výkon byl doslova trapný. Domácí si tak otevřeli střelnici, která skončila na devítce. A to Ráž ještě dvakrát zachraňoval.

Branky: 5. a 73. Nevrlý, 37. a 78. Najman, 62. a 83. Švec, 11. Hlavinka, 43. Austen, 63. Kazan - 61. Severýn. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 1:0. Diváků: 100. Hejnice: Ráž - Novotný, J. Kobr, Sojka, Budka - L. Kobr (51. Sirůček), O. Malinský, M. Malinský, Holub - Zrubec (54. Domorák), Severýn.

Frýdlant - Velké Hamry 1:5 (0:2)

Hosté šli do zápasu s vidinou postupu a bylo to znát. Hned po výkopu museli domácí faulovat a trestný kop z 20 metrů v podání Šimka skončil v šibenici. Hamry byly aktivnější a dostávaly se do šancí. V 17. zachraňoval Vykoukal, jehož za tři minuty obstřelil Miček na 0:2. Do poločasu se ale lepší hosté do šance nedostali. Po přestávce se výkon Frýdlantu zlepšil a po přihrávce Lopuszynského vstřelil Částek kontaktní gól. Domácí ožili, ale snahu utnul volej Mička. Tento hráč v 74. minutě završil hattrick, když vstřelil branku po individuální akci a klice Vykoukalovi. Domácí pak ještě udělali zbytečnou chybu na půlce, kterou Mihálik chytrým lobem z dálky trestal na 1:5.

Branky: 50. Částek - 20., 67. a 74. Miček, 1. Šimek, 82. Mihálik. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 2:4, ČK: 84. Tomeš (VH). Diváků: 90. Frýdlant: Vykoukal - Řezníček (40. Plesar), Marek, Drobný, Záruba - Lopuszynski, Scheidl, Coufal, Částek (71. Albert) Melichar - (60. Jelínek), Lachman.

Jilemnice - Doubí 1:3 (0:2)

Úvod dobrého zápasu obstaral Princ ranou, po níž hlavičkoval zapomenutý Vancl vedle. Další ránu Prince zlikvidoval Kanta, který ve 20. skvěle vychytal gólovku Ježe. Ve 29. se dostal k odraženému míči hostující Kozák a bombou z 25 metrů otevřel skóre. Kozák se ve 41. nejlépe orientoval v závaru a zvýšil vedení Doubí na 2:0. Po přestávce měl po obloučku Braunera velkou šanci doubský Matěcha, jenže před brankou uklouzl. V 60. se před Kantou zjevil Princ, ale doubský brankář zachránil, stejně jako při úniku, Prince od půlky. Mezitím selhal v koncovce Martínek. V 73. byl faulován Bláha a brankář Kanta penaltu využil na zvýšení náskoku pro hosty. Kanta se ale čistého konta nedočkal, protože Vítek tvrdě zachyboval a nabídnutou šancí Princ nepohrdl. V závěru mohli náskok ještě pojistit jak hlavičkující Matěcha, tak i Martínek, který byl sám před bránou.

Branky: 83. Princ - 29. a 41. Kozák, 73. Kanta z pen. Rozhodčí: Bým, ŽK: 1:1. Diváků: 150. Doubí: Kanta - Kosiewicz, Martínek, Vítek, Matěcha - Piršel, Fronc, Brauner, Kozák (68. Vondrášek) Bláha - (87. Jonáš), Suchan (83. Kabát).

Stráž n. N. - Krásná Studánka 2:5 (2:2)

Derby začali lépe domácí, kteří vstřelili gól hned v 6. minutě Oberreiterem. V 15. odpověděla Studánka J. Hájkem, který dorazil míč, když ten udělal gólmanovi předtím žabku. Za dvě minuty ale domácí znovu vedli. Po individuální akci aktivního Smrže, která byla dlouhá 60 metrů, zakončoval Hošic. Nakonec hosté vyrovnali za přispění domácího brankáře, který se snažil udělat kličku i L. Faksovi. Ten mu sebral a do prázdné brány dal na 2:2. Po přestávce se prvně dostali do vedení hosté a byl to první zásah Tomáše Hájka. Stráž vypadala, že to zabalila a začal festival neproměněných šancí hostů. Brankář Kumprecht, který do poločasu chyboval, pak chytil nejméně šest gólů. Nevyzrál na něj Housa, T. Hájek a další.

Domácí ještě mohli zápas zdramatizovat po centru velmi dobře hrajícího Smrže a Stříbrného střele do boční sítě, ale nic víc nepředvedli. Naopak je dorazil dvěma góly T. Hájek v samém závěru a vstřelil tak v prestižním derby svůj hattrick.

Branky: 6. Oberreiter, 17. Hošic - 54., 84. a 87. T. Hájek, 15. J. Hájek, 43. L. Faksa. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 2:2. Diváků: 150. Stráž: Kumprecht - Dostál, Oberreiter, Frýba, Smrž - Horáček, Stříbrný, Mrijaj, Dresler - Jar. Jirsa (58. Neuman), Hošic. Kr. Studánka: Vrábel - Saska, Pova, Brada (75. T. Faksa), Vacek - Vajtr, Housa, J. Hájek (60. Toman), L. Faksa - Grepl, T. Hájek.

Lomnice - Vratislavice 6:0 (1:0)

Vratislavice byly sice do poločasu lepším mužstvem jak herně, tak i kombinačně. Vypracovaly si čtyři vyložené šance, které neproměnily a v závěru půle zbytečně inkasovaly. To narušilo psychiku, přesto do II. půle nastoupily s odhodláním něco s výsledkem udělat. V 50. ještě hosté nastřelili ve vyložené šanci břevno. Vzápětí však přišel po nedostatečném obsazení protihráče při trestném kopu trest a bylo 2:0. To byl zlom v utkání a krátce na to domácí navýšili náskok na 3:0. Ve vedru hostům odcházely síly, přestali stíhat bránit a domácím doslova narostla křídla. Přidali tak Vratislavickým do I. B třídy další tři góly. „Chyběla kondiční připravenost a kázeň. Ti nejstarší jako Šidák, Jiskra, Bím, Klíma nezklamali, za což jim patří dík," uvedl trenér M. Ulihrach, který se dohodl na další spolupráci, byť „jen" v I. B třídě.

Branky: 42., 55., 65. a 70. Koudelka 76. Michal Drábek, 82. Kos. Rozhodčí: Marek. ŽK: 2:2. Diváků: 180. Vratislavice: Váňa - Lang (75. Jiří Štefan), Jiskra (15. Krejčík), Šidák, Šturm - Smolák, Drbohlav, Rokoský (52. Slováček), Žabka - Klíma, Bím.