Hejnice. Pod novým trenérem Miloslavem Ulihrachem se připravoval kádr patnácti hráčů, mezi nimiž je nově brankář Dostál, jenž se vrátil z Německa a také z dorostu Slovanu Liberec Filip Bouzek. Fotbalově v Hejnicích skončil Petr Kraus, který je ve Skalici. „Chceme hrát do 5. místa, a kdyby se povedlo, tak se pokusit o návrat do kraje. Ale postup rozhodně nehrotíme. Poslední příprava s Višňovou 2:2 nám ukázala, že můžeme hrát v soutěži nahoře," uvedl sekretář Hejnic Miroslav Malinský. Příprava: Velké Hamry 4:7, Frýdlant 0:0, Višňová 1:5 a 2:2.

VTJ Rapid Liberec. Hrající trenér Lukáš Halama má v týmu nově Snášela z Velkého Šenova a Paidara z Vratislavic. Kádr zůstává stejný a stabilizovaný. Příprava: Frýdlant 3:7, Harrachov 3:4, Hrádek 6:2, Velký Šenov 4:3. „Poločasy vždy byly dobré, pak jsme trochu odpadávali. Je stále co zlepšovat. Zlepšil se hlavně přístup a je vidět velká chuť do nové sezony, ve které bychom byli rádi za klidný střed," uvedla vedoucí týmu Liběna Krausová.

Rynoltice. V klubu skončil trenérsky i hráčsky Tomáš Zeidler a novou trenérskou tváří je vedle Jaroslava Vacka st. bývalý hráč Petr Hruška. Příprava: Jablonné 2:2, Doksy 2:4. Do tréninku se zapojil Tomáš Kotek, naposledy hráč Stráže pod Ralskem a také exliberecký Pavel Širanec, který roky hrával v Německu. „Kádr je pospolu s minimem změn. Trénovalo se třikrát týdně, proto věříme v prostředek tabulky. Chceme se fotbalem bavit," uvedl Michal Šálek.

Stráž n. N. Novým mužem u kormidla je Jiří Horáček, který na jaře vedl mladší dorost Rapidu. Příprava: Rozstání 5:1, Pěnčín 1:7, Chrastava B 3:9. „Ještě bychom potřebovali doplnit tým o gólmana a dva až tři hráče, abychom měli tak sedmnáct lidí v kádru," informoval Horáček.

Krásná Studánka. Skončili gólman Martin, Bendák je v Hodkovicích, Javůrek bude hrát v Německu. Z rozpadlého Gasservisu přichází Tošner, který bude více působit v béčku, podobně jako Lexa z Jindřichovic. Ještě se řeší příchod Grujoskiho (Hejnice) a Eimanna z Bulovky. Kádr trenéra Miroslava Kocoura je pohromadě, i když sehrál jediný přípravný zápas. S Velkými Hamry držela Studánka hodinu krok (1:1) a pak vysoko prohrála 1:9. „Po zranění se zapojili další hráči, takže má mužstvo šestnáct hráčů. A pokud budou trénovat, určitě se bude zejména na domácím hřišti bodovat," potvrdil předseda FK Lukáš Palán.

Ruprechtice. V týmu hrajícího trenéra Zbyňka Rampáčka st. skončili Skalický, Hošic a Tichý. Novým mužem je Jan Opatřil z Vratislavic a také Kesner, Chwiedziuk s Rampáčkem ml. z úspěšného dorostu Ruprechtic, který vyhrál krajský přebor. Samozřejmě budou Ruprechtičtí využívat další mladé hráče, kteří absolvovali přípravu. Příprava: Frýdlant 4:5, Hrádek 3:5, Velké Hamry 2:9, Vesec 9:4, Bílý Kostel 4:1. „Chceme bavit diváky i sebe kvalitním fotbalem," říká trenér Rampáček.

Doubí. „V podzimní části soutěže se chceme pohybovat v horní polovině tabulky. Se začátkem přípravy jsme s kolegou Peterem Sulem byli velmi spokojeni, pak ji nám trochu nabouraly dovolené a poslední dva přípravné zápasy výsledkově i herně nestály za nic. Proto máme před derby ve Stráži nad Nisou trochu vrásky na čele, koho nominovat do základní sestavy," uvedl trenér Milan Bláha. Příchody: Jirák (Vratislavice), Suchomel (Č. Dub), Benda (dorost), Matuna (Vesec), Novák (Stráž p. R.), Rydval (Slovan Liberec), Zeman (v jednání Oldřichov), Hájek (FK Jablonec). Odchody: Gajanec (Vratislavice), Martínek (Přepeře), Lajtar (Chotyně), Müller (Vesec), Salaba (v jednání Vratislavice), Tříska (Chotyně). Příprava: Rozstání 10:1, Vratislavice 8:1, Višňová 3:2, Pěčice 2:6, Pěnčín 1:4.