Zápas Slovanu se Spartou (1:1) nabídl nevšední podívanou. Po třech červených kartách skončil remízou 1:1. Vyrovnávací branku Libereckých obstaral Radim Breite v době, kdy modrobílí hráli v devíti.

„Vždy říkám, že je fotbal kolektivním sportem. Není to o jediném hráči, makali jsme jeden za druhého. Vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, je pro nás i bod nesmírně cenný," říká na úvod Breite.

Mnohým fanouškům po heroickém výkonu a gólu budete připadat jako hrdina.

Za něho se určitě nepovažuji. Vždy říkám, že je fotbal kolektivním sportem. Není to o jediném hráči., makali jsme jeden za druhého. Vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, je pro nás i bod nesmírně cenný.

Tušil jste, že by mohl míč brankáři vypadnout?

Vždy máte nějaké tušení. Prostě to tentokrát vyšlo a dal jsem gól. A nakonec se ukázal jako klíčový. Šel jsem tam na blind, brankáři to vypadlo a já to rychle doklepl do brány.

Zápas 3. kola první fotbalové ligy mezi týmy FC Slovan Liberec a AC Sparta Praha se odehrál 13. srpna na stadionu U Nisy v Liberci.
Kdo komu nadával? Trenéři Sparty a Liberci ve sporu kvůli Ben Chaimovi

Zápas přitom předtím příliš pozitivně nevypadal. Co se vám honilo hlavou, když v 57. minutě odcházel Milan Kerbr ze hřiště a vy jste šli do dvojnásobného oslabení?

Ani nevím. Prohrávali jsme 0:1, do toho hráli v devíti… To se vám pak honí hlavou úplně vše. Abyste neprohráli 5:0, abyste ještě zkusili nějakým zázrakem vyrovnat. No a my to zvládli. 

Co jste si mezi sebou na trávníku řekli?

Řekli jsme si, že budeme hrát v bloku. Hlavně abychom nedostali nějaké dva tři góly a nebyla z toho ostuda, přeci jen jsme měli o dva hráče méně. 

Zápas 3. kola první fotbalové ligy mezi týmy FC Slovan Liberec a AC Sparta Praha se odehrál 13. srpna na stadionu U Nisy v Liberci. Na snímku radost hráčů Liberce.Zdroj: Deník / Zbranek Petr

Jak byste okomentoval situaci, která vedla k vyloučení Ondřeje Kúdely?

Myslím si, že tam nic nebylo. Byla tam nějaká slova z jedné strany, z druhé strany a najednou červená karta.  O dvě minuty později další a najednou jsme byli v devíti.

Nemalé potíže vám v utkání dělal rychlostně vybavený Biabiany. Bylo těžké se s ním popasovat?

Určitě, ale pro nás bylo asi nejnáročnější hlídat Tomáše Rosického. To je zkrátka evropská extratřída. Když s balonem zrychlí, jen čekáte, co na vás vymyslí. Bylo pro nás náročné na něj hrát, když nastoupil.

Berete bod po průběhu utkání spíš jako výhru?

Bod se Spartou je vždy cenný, no a když ho získáte v devíti… To jeho hodnotu ještě umocní. Fotbal je zkrátka nevyzpytatelný. A když se něco takového povede ve váš prospěch, je to skvělý zážitek.

KRYŠTOF ROSSMANN

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha 1:1
Sparta pod Ještědem vybouchla! Fotbalisté Liberce dokázali srovnat v devíti