Hrádek zakopl s Višňovou, Český Dub je druhý

Liberec - V krajském fotbalovém přeboru prohrál doma Hrádek s Višňovou, Vratislavice skolily hattrickem Leitnera Skalici, vojáci z VTJ Ještěd udolali Hejnice a Dub rozstřílel doma hrající Mimoň.

21.4.2008 1

VTJ Ještěd Liberec zdolala Hejnice 2:1. Nejvýš ve vzdušném souboji je Řeháček, pod ním hejnický Malinský a vpravo jeho spoluhráč Řezníček.Foto: Deník/Miloslav Cihlář

Právě Český Dub poskočil na stříbrnou pozici, ale náskok Lípy je převeliký. Hrádek je porážkou pouhé tři body od posledního Železného Brodu.

Hrádek - Višňová 1:2 (0:0).

Hosté se čtyřmi dorostenci v sestavě hráli ze zabezpečené obrany a spoléhali na rychlé brejky. Hrádek útočil, měl převahu, ale proti pozorné defenzivě to měl složité. Navíc již po osmi minutách odešel zraněný tvůrce hry Just a útok nedokázal nic vymyslet. Hosté trestali velké chyby domácích a Labský toho dvakrát využil. Územní převaha domácích a běhavý Janáček slavili pouze jediný úspěch, další šance měly slabou koncovku a několikrát nadějné akce skončily ofsajdem.

Branky: 67. Janáček - 46. a 52. Labský. Rozhodčí: Hybler, ŽK: 3:6. Diváků: 100. Hrádek: Vašíček - Brožík, Vinš, Dočekal (70. Vondráček), Filip - Stránský (50. Horváth), Just (8. Laluch), Janáček, J. Hynek - Procházka, Hovorka. Višňová: Sirůček - Zach, Kepr, Lachman, Čejka - Havlíček, Šmidrkal, Jakl, Labský (75. P. Melka) - Štrbák, Mazánek (65. Kremina).

VTJ Ještěd Liberec - Hejnice 2:1 (1:1).

Domácí začali skvěle a hosté překvapili po centru Hložka a přesné dorážce Kněborta. Hrál se oboustranně důrazný fotbal, ve kterém nebylo moc času a prostoru na větší kombinace. Na malém hřišti to byl samý kontakt, většinou faulový. Hosté hráli na brejky, které byly nebezpečné a jeden z nich před půlí využil Smola. Druhý poločas měli domácí vojáci soustavný tlak, ale do koncovky se nemohli dostat. Takže těžili z dlouhých autů, po jednom z nichž (od Lukáše Halamy) dal tečí hlavou Kordík rozhodující branku. Předtím ovšem měl gól na kopačce hostující Smola.

Branky: 2. Kněbort, 80. Kordík - 43. Smola. Rozhodčí: Neugebauer, ŽK: 2:2, ČK: 85. Kobr (H). Diváků: 70. VTJ: Hanzlík - P. Halama, L. Halama, Novák, Čívrný - Landyš, Kordík, Hložek, Houdek - Kněbort (80. Husák), Řeháček. Hejnice: Vykoukal - Řezníček, Tučani, Holub, Zeman - Malinský, Koudelka, Smolný, Kobr - Smola, Zoreník.

Mimoň - Český Dub 0:4 (0:1).

Zápas se hrál v režii hostů, kteří se dostali do vedení přesnou trefou Bulíře. Pak měl Dub spoustu šancí, kdy Jíra v sólu trefil brankáře a pak zblízka hlavičkoval, ve 25. šel k zemi ve vápně Ševčík. Domácí zapnuli po přestávce a deset minut jim patřilo díky standardním situacím.V 62. se zastřeloval hlavičkou hostující Václavík do břevna. V 65. byl faulován Bulíř a nařízenou penaltu jasně využil Bernát. V 73. přišla kombinace Regenermela s Václavíkem a Novák zvýšil do prázdné brány a zlomil tím definitivně domácí odpor. Pak dvakrát domácí obránci vykopávali z prázdné brány, aby vše pečetil po individuální akci Vávra ranou do šibenice. „Konečně dáváme i góly,“ chválil trenér Martin Pěnička.

Branky: 10. Bulíř, 65. Bernát z pen., 73. Novák, 90. Vávra. Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 1:1. Diváků: 50. Český Dub: Koudelka - Regenermel, Lanc, Vejprava, Hlava - Václavík (79. Trita), Suchomel, Bernát, Bulíř - Ševčík (60. Novák), Jíra (74. Vávra).

Vratislavice - Skalice 3:2 (0:1).

Na podmáčeném hřišti se nedal hrát kombinační fotbal. To bylo znát zejména v prvním poločase, kdy se obě mužstva snažila kombinovat, ale vodou napitý trávník žádnou velkou kombinaci nedovolil. Z velmi mála gólových šancí do poločasu využili hosté ve 29. minutě jedinou, kdy vstřelili úvodní gól zápasu. Do konce poločasu už moc šancí vidět nebylo. Ve druhém poločase nastoupili domácí s úplně jinou hrou a jednoduše. Taktika přinesla úspěch hned po minutě, kdy Leitner srovnal na 1:1. Druhý poločas bylo domácí mužstvo jasně lepší a soupeře nepustilo k žádné vážnější akci. Tlak byl korunován druhou brankou opět hráčem Leitnerem. Hned o tři minuty později znovu Roman Leitner zvýšil krásnou ránou z hranice velkého vápna a docílil tak hattricku. Po tomto gólu už se domácí nehrnuli do žádných zběsilých útoků a pouze kontrolovali hru. V 89. přišel roh hostí a po skrumáži ve velkém vápně snížili.

Branky: 46., 60. a 63. Leitner - 29. a 89. Hanoušek. Rozhodčí: Rais, ŽK: 2:2. Diváků: 100. Vratislavice: J. Rampáček - Belas, Z. Rampáček, Melka, Šidák - Pošmourný (46. Potůček), Štěpánek (85. Horáček), Kincl, Drbohlav - Leitner, Dlabola.

21.4.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
15

Do České republiky míří orkán. Už ráno komplikoval dopravu silný vítr a sníh

Vokální sdružení Rosex.

Rosex zve na vánoční koncert

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 9. až 10. prosince 2017.

FBC Liberec přibil Ústí ke dnu extraligy

Liberec - Devět gólů nasypali liberečtí florbalisté hostům z Ústí, kteří kontrovali pěti. Čtyři z pěti gólů hostů vstřeli Kolstrunk, ale to bylo málo. Derby severu tak skončilo jasně pro domácí.

Liberci moravský trip nechutnal, po Zlínu prohrál i v Olomouci

Liberec - Černý moravský víkend prožil Liberec. Bílí Tygři se vrátili z venkovního tripu bez bodu. V pátek prohráli 3:4 ve Zlíně, v neděli pak 1:4 v Olomouci a stále tak figurují před branami play off.