Již osmé mistrovství České republiky ve fotbale hráčů nad 40 let se konalo ve sportovním areálu TJ Slavia Hradec Králové v Orlické kotlin.

Patronem celé akce byl bývalý vynikající prvoligový útočník, reprezentant a nyní trenér Mladé Boleslavi Marek Kulič. "Zúčastnili se krajští vítězové, obhájce vítězství a pořádající klub," informoval Holeček.

Hrádek nad Nisou v úvodním zápase podlehl smolně 1:2 pozdějšímu finalistovi SK Polanka nad Odrou (Moravskosleszký KFS), pak porazil 1:0 Slavoj Žatec, ale v posledním střetnutí, kdy potřeboval vyhrát a soupeři stačila remíza, podlehl 0:3 Hespro Hradec Králové. "Škoda hlavně zápasu s Polankou, tam jsme podali dobrý výkon, ale po dvou chybách jsme inkasovali a třebaže jsme se pak snažili o vyrovnání, na remízu jsme nedosáhli."

Slovan tak nastoupil k zápasu o konečné deváté místo proti FC Nový Hradec Králové. "Vyhráli jsme 5:1. Jsem rád, že jsme splnili cíl a skončili lépe než před rokem, ale měli jsme navíc. Škoda, že nám kvůli zranění nebo pracovním povinnostem někteří hráči vypadli," litoval Holeček, jenž původně počítal například s trojnásobným ligovým mistrem Tomášem Janů.

Turnaje se zúčastnilo 16 týmů z třinácti krajů. Z prvenství se radoval TJ Sokol Semín z pardubického kraje.

Slovan Hrádek nad Nisou zahájí přípravu na krajský přebor, ve kterém skončil druhý a nevyužil možnosti postupu do divize, 12. července. Tým se vydá mimo jiné na soustředění na Moravu, domlouvají se přípravné zápasy.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...