Zřejmě je rozhodnuto na obou pólech tabulky. Poslední Hrádek prohrál ve Skalici, která se mu vzdálila na šest bodů a druhá Chrastava padla v České Lípě. Vedoucí Semily si zřejmě prvenství ohlídají a Hrádku na konci pomůže jen živá voda. A ta je jen v pohádkách. Pěnčín-Turnov B nedokázal bodovat v Bozkově a včera Višňová podlehla doma Sedmihorkám.

Česká Lípa – Chrastava 2:1 (2:0)

Bez Štajnera, který hrál ve Walesu za starou gardu Liberce, byla hra Chrastavy neurovnaná a její hráči podali v celém utkání matný výkon. Domácí naopak byli o poznání hladovější po fotbale a více na nich byla vidět touha vyhrát. Po dvou minutách musel při šanci domácího hráče zaskočit za brankáře Žemlička a v dalším útoku českolipský hráč neuspěl tváří v tvář proti Kosiewiczovi. Ve 14. minutě přišla první šance Chrastavy, ale centr malým vápnem proletěl bez užitku. Ve 21. přihrál zprava před bránu Čonka a Vodrážka dostal Lípu do vedení. Za šest minut mohlo být ještě hůř, ale míč skončil naštěstí na břevně Chrastavských. Domácí se přesto dočkali celkem zaslouženě druhého úspěchu, když Čonka proměnil penaltu za faul. Druhý poločas se konečně Chrastava probrala, jenže Beneš nedokázal v 54. proměnit svůj sólový únik. Po vyloučení domácího hráče se nakonec Beneš dočkal trefy, když proměnil penaltu. Hosté přešli na hru se třemi útočníky, jenže přes velkou snahu a úsilí tlak ke gólovému efektu nevedl.

Branky: 21. Vodrážka, 34. Čonka z pen. – 77. Beneš z pen. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 5:3, ČK: 67. Pažout (ČL). Diváků: 80. Chrastava: Kosiewicz – P. Rozmajzl (64. Sochor), Uzel, Žemlička, Abrahám – Malý, M. Rozmajzl, Vávra (57. Kos), Kouba – Řezka, Beneš.

Skalice – Hrádek 3:1 (0:0)

Poločas se na hřišti nic moc nedělo, hra byla prakticky bez šancí a jen po vápna. Hrádek brankáře domácích neohrozil, na druhé straně Michal Rob vytáhl nebezpečnou hlavičku Skalice. Po přestávce začali lépe domácí a ve 49. Hrádek zachránila tyč, minutu nato M. Rob zlikvidoval nebezpečnou střelu. V 52. přišla ze skrumáže před hostující bránou střela Hlavinky a domácí vedli. Za dalších několik minut bylo 2:0, když hrádecký gólman špatně vykopl a domácí po dvou dotycích skórovali. Až pak měl Hrádek šanci Haunoldem, který však z pěti metrů netrefil hlavou přesně. Pak přišel faul hostů ve vápně a nařízenou penaltu Martínek využil na 3:0. Hosté se dočkali čestného úspěchu v 75., kdy převzal po autu míč Skrbek a ranou zpoza vápna trefil šibenici. Hosté pak měli dvě nadějné akce, ale opět bez koncovky.

Branky: 52. a 59. Hlavinka, 68. Martínek z pen. – 75. Skrbek. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Hrádek: M. Rob – D. Holeček, Skrbek, Breburda, Š. Holeček (75. Antoš) – Mizera, P. Rob (58. Janďura), Haunold, Hynek – Šámal, Janů.

Bozkov – Pěnčín-Turnov B 3:2 (1:0)

Od začátku se odehrával zajímavý zápas. Útočně laděné týmy se střídaly ve vytváření šancí, první gól ale padl po kuriózně nařízeném pokutovém kopu, když Moravec v domnění přerušené hry chytil míč do rukou a sudí musel ukázat na penaltový puntík. Svižnou první půli Bozkov dovedl do vítězného konce, vykolejení hosté se nezmohli na odpor. Druhá půle už patřila rezervě. Ta zvýšila pohyb a Bozkov nestíhal. Skóre hosté otočili díky dvěma akcím Hurta, jehož centrované míče postupně zužitkovali Moravec a Tvrdý. Turnov B byl dál aktivní, o výhru přesto přišel. V 86. si totiž vstřelil po rohu vlastní gól na 2:2 a zdrcené mladíky pak dorazil krásnou střelou Bém.

Branky: 20. Červený z pen., 86. vlastní, 87. Bém – 68. Moravec, 75. Tvrdý. Rozhodčí: Milner, ŽK: 1:0. Diváků: 100. Pěnčín-T B: Semenský – Šafář, Matoušek, Šteffan, Veber – Macháček (70. Tvrdý), Korček, Kunst, Hurt – Randák, Moravec.

Višňová – Sedmihorky 1:3 (0:0)

Úvod zápasu patřil hostům, kteří již v 1. minutě měli možnost Pařízkem, jenž však po dlouhém míči ve vápně přestřelil. Pak Vykoukal vyrazil tvrdou střelu Petrláka a šanci zblízka Špínovi. Ve 13. předvedla první akci Višňová, ale na míč směřující k malému vápnu Holub nedosáhl. Domácí měli kliku po centru a hlavičce Špíny, který zblízka minul. Stejné štěstí stálo při Višňové ve 40., kdy Mach ze 25 metrů ranou nastřelil spojnici. V samém závěru konečně zakřiknutí domácí ožili a po trestném kopu T. Mazánek namířil přes a v posledních vteřinách Dobrovodský obešel
i brankáře, ale koncovka byla natolik slabá, že míč obrana stihla odkopnout do bezpečí.

Hned po přestávce vnikl Soukup až do vápna, jenže pěknou střelu zlikvidoval gólman. V 50. vyběhl Vykoukal proti dlouhému míči z vápna, jenže trefil jen útočníka. Míč se odrazil ke Špínovi, který zakončil na 1:0. Za pět minut hosté trestali nedbalost domácích při bránění rohového kopu
a Mach hlavou zvýšil. Po dalších dvou minutách se dostal k odraženému míči ve vápně domácí Dobrovodský a bylo 1:2.
V herně vyrovnaném zápase měl další šanci sedmihorský Špína,

který obešel i Vykoukala, ale namířil pak mimo.
V 75. vyslal T. mazánek Soukupa, který se utrhl všem, ale po sóle ze 20 metrů přestřelil vyběhnutého brankáře. Višňová vycítila šanci na bod
a všechny síly vrhla do útoku. Vzadu zůstávali dva hráči, což se vymstilo a Holý do otevřené obrany zakončil brejk na 1:3.

Branky: 57. Dobrovodský – 50. Špína, 55. Mach, 89. Holý. Rozhodčí: Nádeník. Diváků: 80. Višňová: Vykoukal – Šmidrkal, Melka, M. Mazánek, Zimák – Koudelka (82. Mrázek), Soukup, Holub (59. Kepr ml.), T. Mazánek – Dobrovodský, Studnička.