Měli jsme vycházet z obranného bloku, ale někteří si šli zahrát fotbálek," přiznal zničený hrádecký trenér Pavel Nývlt, který nenacházel slov pro darebnou první půlku: „Totálně nás přejeli po našem tragickém výkonu," hořekoval.

Česká Lípa - Hrádek 6:0

Domácím vyšla hned druhá akce a po dalších ztrátách míče Hrádeckých se skóre navyšovalo a za necelou půlhodinu bylo pro hosty bídných 0:4. Lípa stihla do poločasu přidat další dva zásahy a Hrádek byl jasně na ručník. Hrádku chybělo pět hráčů včetně zraněného vůdce Ondřeje Holečka, ale půltucet za 45 minut nikdo z aktérů nepamatuje. „Přeházeli jsme sestavu a neinkasovali. Ale také proto, že domácí zvolnili," přiznal Nývlt.

Lomnice - Frýdlant 3:2

„Pokračujeme v krizi. Je to stejná písnička furt dokola. Nedáváme góly," posteskl si trenér Luboš Stýbal. V boji o dno tabulky nejprve hosté pohrdli Štrbákem šancí, aby si za dvě minuty vrazil obránce míč po centru do vlastní sítě. Domácí za dvacet minut navýšili skóre, až poté skóroval Suk, který dostal hosty do hry.

Ještě před půlí odstartoval Částek gólem nápor Frýdlantu, jenž tlačil domácí i po přestávce. Jenže hosté další šanci ve vyrovnání nepřetavili a dohrávali v křeči.

Višňová - Bílý Kostel 6:0

„Podle mě hrál soupeř zbytečně otevřenou hru a nám se dařily brejky, které jsme proměňovali. Za stavu 3:0 nás podržel gólman, a tak bylo rozhodnuto," řekl trenér Višňové Milan Melka.

Řádil zejména Nosek, který vstřelil čtyři branky, a to minimálně dvě další tutovky zahodil. Právě rychlost platila na pomalejší obranu Bílého Kostela. Nosek s višňovským Messim Štrbákem uplatňovali své běžecké kvality, takže bylo brzy rozhodnuto. Dá se říci, že Kostel zklamal, i když se dostal třikrát do vyložených šancí. Ale nevyužil ani trestný kop při chycené malé domů z velkého vápna. Chybičku totiž gólman Vykoukal dokázal napravit. Kdyby šance vyšly gólově, skončil by zápas 9:3.

Česká Lípa – Hrádek nad Nisou

6:0 (6:0). Branky: 4. Štálík, 8. Müller, 22. Hodač, 27. Kýček, 34. Mpong, 36. Zemánek. Rozhodčí: Marek, ŽK: 2:2. Diváků: 220.

Hrádek: Michal Rob – Černý (62. Procházka), Hovorka, Hnízdo, Černohorský – Brožík, Antoš (46. Š. Holeček), Kovač (81. Slezák), Hynek – Patrik Rob, Vinš.

Lomnice – Frýdlant 3:2 (3:2).

Branky: 5. vlastní, 25. Vávra, 36. Fedorko – 33. Suk, 44. Částek. Rozhodčí: Bahník, ŽK: 1:1. Diváků: 80.

Frýdlant: Průcha – Bartoš (75. Tobolka), Weidisch, Lode, Scheidl – Částek, Štrbák, Stýbal, Coufal – Suk, Barac (86. Kozák).

Višňová – Bílý Kostel 6:0 (5:0).

Branky: 7., 11., 20. a 89. Nosek, 13. Soukup, 40. Štrbák. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 1:3. Diváků: 150. Višňová: Vykoukal – Kepr, Jelínek, Tomáš Mazánek, Zimák – Štrbák (46. Žežulka), Petr Soukup (41. Koudelka), Kutílek (80. Jakl), Milan Mazánek – Nosek, Šmidrkal. Bílý Kostel: Petr Ulrich – David Holeček, Libor Janáček (28. Jan Ďuriš), Chomout, Jan Vacek – Jaroslav Vacek (80. Horváth), Michálek, Daniel Ďuriš, Vitík – Tomáš Janáček, Dominik Ďuriš (77. Svoboda).